• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Biostar H110MHV3----помош

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sasemkd

Gaining Experience
24 јануари 2010
242
71
Здраво матичната плоча sys_fan е со 3 пина дали може да се користи
Deepcool FH-04 - 4 Port Fan Hub и ако може дали на него да се поврзат фанови со 4 пина или со 3 пина

Неможам да најдам hub со 3 пина на интернет да продаваат кај нас
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,908
11,246
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,921
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно