Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Bios Chip 25u12873F

Статус
Затворена за нови мислења.

shifty

Модератор
5 септември 2009
1.067
1.407
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X & Noctua NH-L12
Motherboard
ASUS ROG Strix B550-F GAMING
Storage
2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
2x8GB DDR4 3000C15
Video card
Power Color RX6800XT 16GB Red Dragon
Case
BeQuiet PURE BASE 500
Mouse
Razer Lancehead TE
Keyboard
ASUS ROG Strix Scope RX
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
shifty додаде нов оглас:

Bios Chip 25u12873F - Проценка

Купувам биос чип 25u12873F доколку имате или знаете каде има има пишете ми.

Однапред Ви благодарам (знам дека во Loging и Алфа нема).

Секоја информација е добредојдена.

Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.066
Скопје
hackitfree.github.io
shifty додаде нов оглас:

Bios Chip 25u12873F - ПроценкаВидете го целиот оглас...

На Ибеј има колку сакаш - па и да порачаш веднаш додека бараш наваму натаму - нема многу ризик - евтино е..
Инаку ќе прашам познат од Анхоч сервис - ако може едно да тргне - ќе ти кажам што сум направил до утре најдоцна, но верувам дека има некој како @Daniel86 ...

 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.706
10.106
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Јас имам само за мои потреби, не продавам делови. :)
 

shifty

Модератор
5 септември 2009
1.067
1.407
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X & Noctua NH-L12
Motherboard
ASUS ROG Strix B550-F GAMING
Storage
2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
2x8GB DDR4 3000C15
Video card
Power Color RX6800XT 16GB Red Dragon
Case
BeQuiet PURE BASE 500
Mouse
Razer Lancehead TE
Keyboard
ASUS ROG Strix Scope RX
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
На Ибеј има колку сакаш - па и да порачаш веднаш додека бараш наваму натаму - нема многу ризик - евтино е..
Инаку ќе прашам познат од Анхоч сервис - ако може едно да тргне - ќе ти кажам што сум направил до утре најдоцна, но верувам дека има некој како @Daniel86 ...

Што е со стариот чип?

На али е поефтин. :D
- Порачани се неколку парчиња од Ali, барам локално ако можам да завршам работа поскоро.
Што се однесува до стариот чип, нечини :)
Јас имам само за мои потреби, не продавам делови. :)
- Да парафразираме, колку ќе ме чини вашата услуга да ја донесам плочата? :)
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.706
10.106
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
0 денари, не сум во мк, се враќам после нова година. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно