• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Binary Compatibility

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Симнав еден програм од интернет (сорсот), го отворив, и пробав да го компајлирам. Онака да го пуштам од VB работи, али кога ќе пробам да го компајлирам ми го дава следново: (на сликата ги прикажав и References и изгледот на фолдерот каде што е проектотА еве и линк до страната кај што го симнав. Таму имаа некоје објаснување ама не го разбрав. :chudenje:

http://www.vbforums.com/showthread.php?p=1927755
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Го видов и овој пост, но не го знам VB до толку за да можам да го склопам во DLL и го вметнам во EXE. Ако можеш да го симнеш, разгледаш и напишеш постапно што да направам, ќе ти бидам благодарен!
 

.exe

Intern
15 мај 2008
6
1
Симнав еден програм од интернет (сорсот), го отворив, и пробав да го компајлирам. Онака да го пуштам од VB работи, али кога ќе пробам да го компајлирам ми го дава следново: (на сликата ги прикажав и References и изгледот на фолдерот каде што е проектотА еве и линк до страната кај што го симнав. Таму имаа некоје објаснување ама не го разбрав. :chudenje:

http://www.vbforums.com/showthread.php?p=1927755
cim ti go otvara toj prozorec znaci ti fali nekoja referenca
ili dokolku ja ima istata otvorigo proektot so notepad i ke vidis patekata na referencata dali postoi ili dali e validna.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,728
Мислења
831,389
Членови
28,719
Најнов член
loxxY
На врв Дно