• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Бибер: Зошто ми е избришан постот

Статус
Затворена за нови мислења.

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
НЕ би бришел постови па и цели теми само за да си го заштитам образот, знае а....ски за што зборувам.Поздрав.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
НЕ би бришел постови па и цели теми само за да си го заштитам образот, знае а....ски за што зборувам.Поздрав.

Почитуван администратору на Технологија форумот,

Уште во старт ке те замолам да престанеш со можности за создавање било каква тензија помеѓу форумите. Темата беше отворена од обичен член врз кој немаме контрола, ти самиот се изјасни дека неговиот пост е ископиран од негде другде. Бидејќи правилата јасно велат дека нарушување на интелектуална сопственост не е дозволено, ја избришавме целата тема додека до установиме кој е вистинскиот автор.

Така да, пред да почнеш со расправања, да ти објаснам дека не е можно да го оставиме само твојот пост од една цела тема која е избришана.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
НЕ би бришел постови па и цели теми само за да си го заштитам образот, знае а....ски за што зборувам.Поздрав.

Темата за која мислиш е за да се заштити интелектуалната сопственост која беше злоупотребена од некој нов член на форумот :)
Значи, членот прекрши правило, темата мора да биде избришана согласно со правилата на форумот.

Истото се случи и со постирањето на книги и темплејти. Правилата се јасни.
 

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
Почитуван администратору на Технологија форумот,

Уште во старт ке те замолам да престанеш со можности за создавање било каква тензија помеѓу форумите. Темата беше отворена од обичен член врз кој немаме контрола, ти самиот се изјасни дека неговиот пост е ископиран од негде другде. Бидејќи правилата јасно велат дека нарушување на интелектуална сопственост не е дозволено, ја избришавме целата тема додека до установиме кој е вистинскиот автор.

Така да, пред да почнеш со расправања, да ти објаснам дека не е можно да го оставиме само твојот пост од една цела тема која е избришана.

Поздрав до вас почитуван администраторе/и
создавање тензија не ми е во карктерот, едноставно го кажав тоа што го мислев. За да се утврди дали е создавам тензија треба да утврат и другите членови.
Со сета почит до форумот тоа беше само едно искрено мислење за кое бев во право.
Моето мисење на крајот гласеше.....или двајцата ископирале од негде значи се работи за сомнеж што се створи и од моја страна.
Поздрав:rolleyes:
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
Поздрав до вас почитуван администраторе/и
создавање тензија не ми е во карктерот, едноставно го кажав тоа што го мислев. За да се утврди дали е создавам тензија треба да утврат и другите членови.
Со сета почит до форумот тоа беше само едно искрено мислење за кое бев во право.
Моето мисење на крајот гласеше.....или двајцата ископирале од негде значи се работи за сомнеж што се створи и од моја страна.
Поздрав:rolleyes:

Да се утврди дали се создава тензија, доволно е мислењето на администраторите бидејќи се работи за 8 луѓе со целосно различни мислења кои го сакаат најдоброто за форумот.
 

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
Да се утврди дали се создава тензија, доволно е мислењето на администраторите бидејќи се работи за 8 луѓе со целосно различни мислења кои го сакаат најдоброто за форумот.

Според ова, значи темата не беше избришана поради моето мислење???
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
е добро, човекот го баниравте само заради тоа што ископирал нечија содржина? нели сметате дека тоа е премногу тоталитаристички?

пред да почнете со било што, прашањето го прашувам како член на it.com.mk, а не како модератор на технологија. поздрав.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
е добро, човекот го баниравте само заради тоа што ископирал нечија содржина? нели сметате дека тоа е премногу тоталитаристички?

пред да почнете со било што, прашањето го прашувам како член на it.com.mk, а не како модератор на технологија. поздрав.

На Razor_11 му беше дадено соодветно предупредување за тој пост, а банот го заслужи на друг начин - познат нему кој немора да се објаснува на останатите членови.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
А бе ОК е тоа што е баниран корисникот. Само мислам некако зачестија бановите а тоа не оди во прилог на форумов. Мислам дека е потрбно да се вложат повеке напори и да се изнајдат други начини на опоменување на корисниците што ги прекршуваат правилата, или да им се одстрануваат Темите и постовите а банот да биде како последна мерка. Можеби тоа и се практикува ама однадвор се добива впечаток многу лесно се делат бановите. Сепак многу е лесно да се банира, а многу потешко да се привлечат нови членови. Не сакав да се мешам во работата на администраторите, туку ова го кажувам единствено како мое размислување, што не мора да биде земено во предвид.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
А бе ОК е тоа што е баниран корисникот. Само мислам некако зачестија бановите а тоа не оди во прилог на форумов. Мислам дека е потрбно да се вложат повеке напори и да се изнајдат други начини на опоменување на корисниците што ги прекршуваат правилата, или да им се одстрануваат Темите и постовите а банот да биде како последна мерка. Можеби тоа и се практикува ама однадвор се добива впечаток многу лесно се делат бановите. Сепак многу е лесно да се банира, а многу потешко да се привлечат нови членови. Не сакав да се мешам во работата на администраторите, туку ова го кажувам единствено како мое размислување, што не мора да биде земено во предвид.

Правилата се многу кратки и јасни, дури имаат и објаснување за секое.
Членовите се толерираат до две грешки. Има многу квалитетни луѓе на форумот кои не сакаат да се занимаваат со глупости од несериозни членови.

Крај краева многу е поважен квалитетот на форумот отколку квантитетот. Подобро да има 1000 члена кои секојдневно ке објавуваат квалитетни информации и постови, туку да има 10,000 членови и огромен број на глупи постови.

Така да, се извинувам но овој концепт ке продолжи. Толеранција постои, но дозволување на членовите да го искористуваат овој форум и времето на другите членови - не постои, и ке резултира во бан.
 

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
Правилата се многу кратки и јасни, дури имаат и објаснување за секое.
Членовите се толерираат до две грешки. Има многу квалитетни луѓе на форумот кои не сакаат да се занимаваат со глупости од несериозни членови.

Крај краева многу е поважен квалитетот на форумот отколку квантитетот. Подобро да има 1000 члена кои секојдневно ке објавуваат квалитетни информации и постови, туку да има 10,000 членови и огромен број на глупи постови.

Така да, се извинувам но овој концепт ке продолжи. Толеранција постои, но дозволување на членовите да го искористуваат овој форум и времето на другите членови - не постои, и ке резултира во бан.
ДА да правила си се правила и се едитирани пред некој саат. Треба да се почитуваат правилата нели.:bravo:
 

D

Администратор
31 март 2007
3.522
2.947
www.iwmnetwork.com
ДА да правила си се правила и се едитирани пред некој саат. Треба да се почитуваат правилата нели.:bravo:

Правилата не се едитирани, туку се едитирани објаснувањата за правилата. А и башка:
13. Македонски ИТ форум ги задржува сите права да врши измена на истакнатите правила без претходна најава, за сите измени членовите се известуваат преку форумот "Форум вести".

Во форумот "Форум вести" е истакнат пост дека се извршени измени.

П.С. Престани со непотребното и неоснованото критикување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно