1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Би нарачал Маус пад Разер преку Razer Macedonia

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Bilbiloski, 20 Мај 2018.

Тагови:
  1. Bilbiloski

Bilbiloski
    Intern

23
    3
    12 Април 2015
    Машко
    Пошо моментално овластени за Разер се Галерија, барајќи на интернет и на фб ги најдов Razer Macedonia
    Не им правам реклама, не се нервирајте одма, него сакам да прашам дали има некој нарачано од кај овие нешто и дали се ОК? Односно што роба продаваат или поконкретно маус падови, дали им е фалш или па како што треба од Разер произведувачот.

2. Steam.

Steam.
    On your way to fame

619
    555
    31 Мај 2011
    Кои и да биле умреле одамна, ни страна немаат ни ништо.

На mrmarko4fun и Bilbiloski им се допаѓа ова.
  3. Bilbiloski

Bilbiloski
    Intern

23
    3
    12 Април 2015
    Машко
    Им пишав, праќале, се било Оригинал ама незнам, еве некој ако има искуство нека сподели :)

4. mrmarko4fun

mrmarko4fun
    Gaining Experience

129
    82
    26 Јули 2017
    Машко
    студент
    Јас користам маус пад Razer Gigantus купен од Галерија и можам да кажам дека е супер, одличен квалитет. Едино што малку тешко се чисти, но го решив тоа со микро фибер крпа.
    За цената се малку солени но нема друг што носи ова за Македонија (во ддсторе го има единствено овој но сајтот им е хаос, треба да си прашаш RAZER Goliathus Professional Extended Gaming Mouse Pad ПС: Тие немаат ништо на лагер купуваат од некој друг и го препродаваат, е сега ако има тој добавувач имаат и тие). За галерија овој Razer Gigantus беше последен модел во салонот, можеби имаат добиено во меѓувреме.

За Goliathus кога прашував во април ми одговорија ова:
    За овие на ФБ не сум сигурен, не изгледаат нешто ветувачки, ако имаат физичка продавница отиди и провери ja гаранцијата:

Еве овие два кодови што се со црно внеси ги на официјалниот Razer ID сајт и види дали е оригинал продукт (Product number е ова што почнува со RZ, а ова PM e Serial number or Unique ID и не е потребен при регистрација на маус пад):

Или пак ако не ја даваат оваа информација пред купување побарај го бројот под бар кодот EAN или UPC и внеси го тука.
    Треба да ти излезе продуктот овака:
    https://www.barcodelookup.com/8886419332077
    https://www.barcodelookup.com/8886419317661

Прикачени датотеки:

Последна промена: 20 Мај 2018
    На Bilbiloski му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Banjifiko

Banjifiko
    Unstoppable

2,820
    3,841
    28 oктомври 2008
    На Bilbiloski и blackelf им се допаѓа ова.
  6. Bilbiloski

Bilbiloski
    Intern

23
    3
    12 Април 2015
    Машко
    Фала ви другари!!!!! Најмногу! :)) Не сум во Ск за да би отишол директива али ќе се разбереме некако

7. shitpost101

shitpost101
    Gaining Experience

402
    293
    9 Февруари 2018
    Машко
    Или ако сакаш алтернатива пробај али експрес.

8. Bilbiloski

Bilbiloski
    Intern

23
    3
    12 Април 2015
    Машко
    Еве пак со темава јас, израдуван на 21 контактирав со ДДком и ми кажаа дека имале само extended маус пад од Разер зелен по боја па го нарачав, ми стигна на 23 но за жал талентите од ДДком ми пратија extended маус пад со League of Legends слика на маус падот и очигледно беше ефтино срање гледајќи по квалитетот (Инаку сум трајхард Дота плеер) за да биде сарказмот поголем, им го вратив назад, си платив за доставата до мене, они си ја платија доставата за назад, бидејќи беа празници ги исконтактирав денес да видам до кај е работава и од таму фино девојчето ми прати слика со мауспад од Разер со нивно лого, но и покрај тоа што цело време правев муабет за CONTROL маус пад пошо таков ми треба на крај испадна да не е таков и да немаат таков. Крајно непрофесионално од нивна страна, прв пат нарачувам нешто, девојчето ми се извини на крај, но тоа сепак на крај нема да го реши проблемот. Искрено, ова е моја мала приказка во врска со нив, доколку имате сугестија од кај би купил Разер Контрол Голиатус маус пад би ве замолил да ме упатите. TY

Сподели

Вчитување...