Безжична тастатура

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 16 Јули 2017.

 1. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,065
  2,441
  4 Септември 2008
  Дајте препорака за некоја безжична тастатура што може да се најде кај нас, гледам Анхоч и Сет некако штуро?

  Со години користам Logitech Wave но почна да откажува, се дуплираат кликовите, W заглавува при играње и слични симптоми. Дизајн барам нешто со високи нормални копчиња како Wave-от, не со оние нископрофилните копчиња.
   
 2. Oktar

  Oktar
  Guru

  2,662
  6,371
  23 oктомври 2012
  Машко
  Провери во Логинг, они се исто така застапниц за логитеч, види на сајтот што имаат.
   
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,065
  2,441
  4 Септември 2008
  Некаде тука читав дека квалитетот не им бил како од порано, може препорака и за други брендови.
   
 4. Deksa

  Deksa
  Intern

  116
  37
  9 Февруари 2012
  Машко
  Ништо освен Логитек. Јас земав пред некој месец сет тастатура и маус од некој нечуен бренд, а беше средна цена. Работи кога ќе и текне, па си отидов фино лепо си доплатив за Логитек кој работи беспрекорно :)
  Евентуално види Мајкрософт или Стилсирис.
  Имам Мајкрософт реклуса (жичана) нема смрт веќе 5 години масивна експлоатација.

  Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
   
  Последна промена: 17 Јули 2017
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,184
  10,499
  2 Август 2012
  Машко
  За жал ограничен си на Logitech и Microsoft кога се работи за безжични тастатури. Каква ќе земеш зависи од буџетот. Сепак Logitech нуди добри буџет модели.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели