• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Безжичен transmitter/reciever long range

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stancafe

Intern
27 октомври 2008
58
0
почитувани,
пробав да барам на гоогле за безжичен transmitter/reciever на видео и аудио сигнал но немав среќа. Дали некој од вас знае дали постои решение да го пренесам сигналот от кабловска телевизија во одалеченост од 5 КМ ( има line of sight). дали со ова решение може да се пренесат сите канали од кабловска тв или само еден канал, и нормално каде би можело да се набави ова опрема и која цена би била.
однапред ви се заблагодарувам.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Ти требаат трансмитери колку и канали.
Строго е забрането тоа!! Ако така сите правеа ке беше хаос
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Друже не знам дали е тоа добро решение,ама подобро купи си сателитска антена со дигитален ресивер,фиксирај го или ако сакаш моторизирај го на Thor,Со Награ2 имаш на Диги ТВ сите програми што ги има на кабловска и уште 200 други.Значи ке си имаш квалитетен и директен сигнал за 100тина евра.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

stancafe

Intern
27 октомври 2008
58
0
Ne moze da se pravi haos, bidejki kanalite ke bidat enkriptirani. eve videte na www(dot)rflinkusa.com/products_AVS5808.html , pisuva deka so dobri anteni moze da se dobiva signal do 7 KM.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Не пише за снага а со тоа и не може да се каже колкав домет има

во македонија нема вакви уреди а мислам дека нема ни да има
а ако има којзнае колку ке бидат
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,704
Мислења
849,056
Членови
29,434
Најнов член
patlidzan
На врв Дно