• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Бежична покриеност

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
54
Еден тип од Германија ќе оди да го посети селото Брвеница, па прашува каков вид на бежичен интернет постои таму и се разбира каква опрема ќе му треба. Некој знае нешто?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Бачко ако е за Брвенца (Брвеница) во Тетово, мислам дека хидранет фаќа ама сигурност 10%. За која брвеница збориме.
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Хидранет ја има во Тетово ама не знам колку е јак сигналот, а Брвенца (Брвеница) е на само 5км од Тетово па видете сега.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Види низ цело Тетово има станице, таке да би требало да има. Знам дека по Булевар Маршал Тито (Илирида) има покриеност и секаде по поголемите улици има. Само дали се работи за тетовска брвеница.
 

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
54
Да да, за таа станува збор. Значи ќе нема проблем да добие сигнал со неговиот лаптоп.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Ќе има дефинитивно, освен ти реков ако евентуално не им текнало на хидранет да постават антени и таму. Инаку веројатно и сам знаеш а и кажав погоре дека низ тетово имаш wireless, само не знам која е цената кај овој оператор.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
GPRS+ или сателитски интернет на тоа место само...... ако име фиксен телефон dialup бидејки за АДСЛ не знам дали може.
Абе најдобро е ОННЕТ WADSL
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Ако оди само во "посета", тогаш нема подобра опција од wireless-от на локалниот провајдер, претпоставувам е на картички или пак си плаќаш и ти даваат корисничко име со неколку GB за користење. За (W)ADSL ти требаат договори и 300 тракатанции.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42.971
Мислења
890.087
Членови
31.719
Огласи
214
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно