• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Безбедно листање на Веб и читање на е-маил како Administrator

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
DropMyRights is a very simple application to help users who must run as an administrator run applications in a much-safer context—that of a non-administrator. It does this by taking the current user's token, removing various privileges and SIDs from the token, and then using that token to start another process, such as Internet Explorer or Outlook. This tool works just as well with Mozilla's Firefox, Eudora, or Lotus Notes e-mail.
Преземање на DropMyRights : ТУКА

За повеќе...Browsing the Web and Reading E-mail Safely as an Administrator
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,522
Мислења
822,556
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно