Best & Worst Laptop Brands 2016

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од DrMTR, 28 ноември 2016.

Тагови:

Кој според вас е најдобар лаптоп бренд?

 1. Apple

  21 глас/а
  16.7%
 2. Dell

  57 глас/а
  45.2%
 3. Asus

  22 глас/а
  17.5%
 4. Lenovo

  8 глас/а
  6.3%
 5. MSI

  1 глас/а
  0.8%
 6. HP

  6 глас/а
  4.8%
 7. Microsoft

  6 глас/а
  4.8%
 8. Acer

  2 глас/а
  1.6%
 9. Samsung

  2 глас/а
  1.6%
 10. Toshiba

  1 глас/а
  0.8%
 1. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  680
  545
  27 Јуни 2012
  Apple !

  И што е најјако има дечки што уште гласаат за Acer и Lenovo :D
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,813
  5,753
  7 oктомври 2011
  kalfa
  И јас за делл гласав, сакам многу од јаболкото али најмногу сакам кога други го купуваат.
   
  GreenRoot, esquimaux, bxxxn и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Nem_Akata

  Nem_Akata
  Gaining Experience

  48
  56
  26 Мај 2015
  Машко
  Dell се ок, но еве на нов Inspiron 5558 туку-така му откажа полначот или батеријата... Година стар можда. А имам Тошиба која што иако има послаба батерија затоа што е постар доста време, па си иде без проблем.

  Многу зависи за кој модел станува збор, дали ќе се погоди и слично. Мислам целосно како решение Apple имаат најдобри лаптопи, али цените им се далеку од најдобри :\
   
Слични теми
 1. ARMac
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,147
 2. Necromancer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  893
 3. Luidgi
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  924
 4. AleksandarBR8
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  404
 5. l1d0v1c
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  688
Вчитување...

Сподели