• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BEST OF 2007

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
2007 година беше јако плодна за РС игрите, со богати придонеси во сите жанрови.

FPS/TPS
1. Bioshock
2. Cyrsis
3. Call Of Duty 4: Modern Warfare

Густо беше помеѓу „пукачките“, но на крај побед Bioshock. Некогашниот Irrational Games, сегашни 2K Boston/2k Australia, направи навистина многу јака игрица, во која има елементи од неколку жанрови со доминантно пукање во прво лице. Bioshock проповеда со приказната за градот Rapture кој е сместен длабоко под морето, изграден како град за одбрана на луѓето. Ова иделано место се претвара во подводен пекол.


RTS
1. World In Conflict
2. Supreme Commander
3. Command & Conquer 3: Tiberium Wars

И покрај големата конкуренција во real time strategy, убедливо победи World In Conflict. Игра од компанијата Massiva Entertaimment, со слоганот „War is comming home“.

RPG
1. The Witcher
2. Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer
3. Jade Empire (Special Edition)

The Witcher е апсолутен победник во категоријата role playing game. Полскиот CDProjekt го лиценцираше застарениот Аурора енџин и од него направи многу добра игра според романот на Андреј Шапковског. Играчот ја превзема улогата на вештач, работник кој е трениран за борење уште од детството.

ММОRPG

1. World Of Warcraft: The Burning Crusude
2. Tabula Rusa
3. The Lord Of The Rings: Shadows of Angmar

Во оваа категорија нема некои изненадувања. WoW сеуште доминира.

Игри со трки
1. Race 07: The Official WTCC Game
2. Colin McRae: DiRT
3. Test Drive Unlimited

Шведскиот тим SimBin, познат исклучуво по возачките симулации, „родител“ е на најдобрата возачка игра во 2007 год. Чиј слоган гласи „Real Cars. Real Racing. 300 Cars on 32 Tracks. Thats what it’s all about in RACE 07“

Спорт
1. Football Manager 2008
2. Pro Evolution Soccer 2008
3. FIFA 2008

Првото место помеѓу спортските игри го завзема FM 2008, на воодешевување на сите фудбалски стратези.
Konami и натаму не ја испушта својата златна кокошка од раката, и така го зазема второто место со својата PES 2008, а никој друг - туку FIFA 08' се најде на третото место, која е големо разочарување за оваа година.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Јас во FPS би ја ставил и F.E.A.R Perseus Mandate, како една од поуспешните. И покрај тоа што е веќе видено мене ми остави многу добар GamePlay впечаток
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Јас за најдобра RPG би ја ставил C&C 3 Tiberium Wars, FPS - COD4.
Единствено што е погодено е само MMORPG.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Јас за најдобра RPG би ја ставил C&C 3 Tiberium Wars, FPS - COD4.
Единствено што е погодено е само MMORPG.
Ја само FPS би ја ставил COD4, по другите жанрови на игри до душа да ти кажам и не сум :)
:mafija:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно