1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

best gaming mouse

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од zokiopp, 8 Јули 2009.

 1. zokiopp

  zokiopp
  Intern

  119
  3
  23 Јуни 2009
  Sto mislite koj e najdobar maus za igranje na pr vo Crysis?
  jas imam logitech g5 2 version i sum mn zadovolen
   
 2. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Не е до маусот... главен е мајсторот.

  Јас почнав да играм Crysis малце ама престанав дека кога ќе наместам се скоро на максимум мониторот не ми дозволува рајат да играм. Почнува да зафркава нешто меша бои безвезе (до мониторот е пошто кога ќе сликам со Print Screen уба си е сликата).
   
 3. zokiopp

  zokiopp
  Intern

  119
  3
  23 Јуни 2009
  ne e do majstorot. do PC to e. Jas pred da go zemam noviot PC igrav na LOW na mala rezolucija so nikakov maus i pak mi kocese. a sega na crysis wars na Obosti.org i noobhunters sekogas sum megu prvite 3 .
   
 4. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Абе сега не знам за компјутерот јас... да и компјутерот има улога, и маусот, и мониторот, и осветлувањето :LOL: а и тастатурата ќе забораев.

  Ама најголем земва мајсторот.

  Ај да не отворам некоја нова тема... да прашам... некој гејмерски маус (не некој про гејмери така некој со странични дугмиња) цена фиксно до 1000 денари (може пониско не повисоко)
   
 5. noviot

  noviot
  Intern

  76
  37
  1 Февруари 2008
  за малце повисоко (1150 ден) јас го земав XL-730K OSCAR Gaming USB Black 6-Speed од Анхоч:

  http://www.anhoch.com/shopCart/vpasp/shopexd.asp?id=31203
   
 6. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  За мене постојат два типа на луѓе во светот на компјутерите, оние што знаат да ги наместат компјутерите, да ги средат и конфигурираат и се поврзано со нив. А од друга страна се гејмерите. Ако сакаш имај и најдобро глувче на земјава, ако не те бива за играње игри нема да имаш везе пак у играње. Еве пример ќе го земам брат ми, од него 1000000~ пати повеќе сум ја играл C&C Generals, и кога и да играме ќе ме исплеска, истото важи и за сите first person игри.
   
  1 person likes this.
 7. bl0ck

  bl0ck
  Intern

  181
  19
  26 Јуни 2009
 8. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Четвртиот ми се бендисва (Cyber Snipa Stinger) овај што е на прво место многу коцкест ми се гледа (Logitech G9/G9x)... ама овај што ме бендисва малце ми е скап :chudenje:
   
 9. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Незнам што толку народот запнал за тие гејминг мауси. Маус си е маус, и од 100 денари да имаш ако знаеш добро да играш ќе те биде, ако не и од 1,000 да имаш џабе е.
   
 10. Popay

  Popay
  Intern

  131
  28
  21 Декември 2008
  razer deathadder

  Најдобар all rounder, и повторно го нема кај нас

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 11. bl0ck

  bl0ck
  Intern

  181
  19
  26 Јуни 2009
  I jas mislev deka e kockast pred da go kupam. Posle ko da e napraven za mojata dlanka. Plus mozes da si menjas dve maski od rapava vo mazna ili da menuvas tezina 4x 4gr 4x 7gr :)
   
 12. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  ААА да знам текчиња ти дават кога се купва. То се за поголема стабилност :))

  @Gravedigger
  До некаде се сложувам... ама маусите од 100 денари не се баш за играње... еве јас еден таков маус (за 190 денари) го користам од пред 3-4 години и сеуште работи... само скролот му го скршив дека ме изнервира!!!
   
 13. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Не мислев баш на тие од 100 денари де, така ми доаѓа зборот... јас еден Делукс маус имам од кога го купив компјутерот, бојата му е извадена ама нема мака. Супер се игра и со него...
   
 14. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  794
  431
  29 Јануари 2009
  го има еве
   
 15. Password

  Password
  Intern

  393
  9
  10 Април 2007
  samo logitech MX 510 postovam :) Klasika...
   
 16. Popay

  Popay
  Intern

  131
  28
  21 Декември 2008
  Браво бе друже .... кај го најде .... :):)
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Logitech G5 hats down najdobar mouse bez konkurencija
  cestito na novata masina i mouse zoki :)
   
 18. zokiopp

  zokiopp
  Intern

  119
  3
  23 Јуни 2009
  Fala da si kupis poubava. i poubav mouse da si kupis . cekam benchmarkovi od gt 300 koga ke ja imas .
  pozz
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,761
  27,460
  4 Септември 2008
  Хах ке ја имам за 4/5 месеци :LOL: :spienje:
   
 20. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
 21. Fico

  Fico
  Intern

  251
  14
  9 Март 2008
  Logitech g5 ... Го користам веќе неколку години и цепа гајле нема.
  Немам нити испробано многу мауси, ама овој ептен ми се трефна. Едина мана му е што има само едно копче од страна кај палецот
   
 22. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Зар ти се дава пари за гејмерски маус? :neetaka:
  Нема толку голема улога маусот се додека е функционален.
   
  1 person likes this.
 23. zokiopp

  zokiopp
  Intern

  119
  3
  23 Јуни 2009
  Brat ti imas logitech g5 od starata serija. i toj e dobar a za istite pari kolku sto si dal ti pred 2 god jas go zedov noviot kako so mreza plava sto e so 2 kopcina. super e
   
 24. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Толку пари за маус не давам па и 100 копчиња да има. За некоја година и ти ќе го смениш, ќе иззезат некој уште поубај. За квалитетно да, треба да се купва квалитетно, но не мора да значи дека квалитетното мора да е фирма. Еве јас имам Sleed маус и го работам 7 години, малце црната боја му е излижана ама то е то. Го купив негде 600 денари тогаш.
   
Слични теми
 1. Logic
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,146
 2. bokiscout
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  478
 3. JasSum
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  972
Вчитување...

Сподели

Вчитување...