1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Best Counter Strike 1.6 map?!

Дискусија во форумот 'Игри' започната од pHeNoM, 11 oктомври 2009.

Најдобра мапа на Counter Strike 1.6?

 1. de_inferno

  33.3%
 2. de_dust2

  66.7%
 3. de_nuke

  0 глас/а
  0.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. pHeNoM

  pHeNoM
  Intern

  64
  2
  18 Септември 2009
  Според мене: de_inferno(големината,местата за awp,поседување c4) n' aim_map(ако на некоја мапа најмногу hs сум манал тоа е ова мапа :p)
   
 2. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  914
  68
  18 Јуни 2009
  да клајш анкета нема да згрешиш.
  Да не биди офф: de_dust2
   
 3. pHeNoM

  pHeNoM
  Intern

  64
  2
  18 Септември 2009
  ама то во македонија браат а на wcg и на сите турнири финалните натпревари се играт на de_inferno(најчесто) после е dd2 than de_nuke :D
   
Слични теми
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,163
 2. BoXeR
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  4,835
 3. arjan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,246
 4. ExPoseD
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,689
 5. ExPoseD
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  946
Вчитување...

Сподели

Вчитување...