• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бесплатно полагање Микрософт испит во Б-Кингс

  • Ја почнал/а темата
  • #1

memento

Intern
23 мај 2010
80
2
Има се на сајтот... Па ко воли нек изволи јас кркнав ваучер :bravo: за Кингси 80 долари не се шала...
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,648
1,393
Ова повеќе на EPIC ми личи. Бесплатно за само осумдесет долари.
 

Goran123

Gaining Experience
25 јуни 2010
954
160
Ова повеќе на EPIC ми личи. Бесплатно за само осумдесет долари.
Полагањето регуларно чини 80 зеленки, ама они ти даваат за фри. Ама тоа ако сакаш да полагаш само, без курсевите. Курсевите си се плаќаат фул ;)
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
938
884
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium

 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

memento

Intern
23 мај 2010
80
2
Се јавив на пхоне и викам за полагањево они викаат да ок одбери термин и чао... Е сеа ова не е за деца пошто дете ко дете шо знае шо е преспектива. Бара да имаш искуство со Hyper-V ко мене :) или да обереш дамп али како и да е пак Македонски синдром на форумов, ем шуто ем боде, кај се дава прв пут у историја вакво нешо па уше балави коментари.
пу језк :ua:
 

overrated

Intern
8 мај 2008
191
4
а ова важи само за испитот за виртуелизација, 70-659, така?
и дали некој знае кога е последен термин за полагање?
 

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
81
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
а ова важи само за испитот за виртуелизација, 70-659, така?
и дали некој знае кога е последен термин за полагање?
Еве најдов нешто па јави се прашај...

B-Kings Можете да полагате со предходно закажување на термин на телефонскиот број 02 . 5202060. Полагањето е он-лајн преку провајдерот Прометрик а се одржува во тест центарот на Б-Кингс.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

memento

Intern
23 мај 2010
80
2
Само да напишам дека се помина кул на полагањето и се закитив со
Tехнолоџи Sпешлист: Windows Server 2008 R2, Server Virtualization :spienje: во мојот Мицрософт транскрипт. Момци лапајте доека има пошо коа полагав имаше бааги ликсури доено. :bravo:
 

mite_jan

Intern
21 септември 2011
9
2
гледам уште го имат на сајтот ставено за полагање бесплатно
дали ова уште е валидно ? има ли некој скоро полагано ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,924
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно