1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатни ствари

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од HijackHacker, 10 Септември 2010.

 1. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  Поарно имаше бесплатни маус падови и јас си порачав и ми стигна ама тоа беше и помина... сега има нешто ново за компјутер некој маус или звучници слушалки знам имаше наградна игра на разер али не ја сватив и се откажав :plachko2:
   
 2. petrusevski

  petrusevski
  Intern

  25
  1
  24 Април 2010
  Звучи доста интеерсно, но некако неможев да се снајдам за FREE опцијата. може малце помош/хинт?
   
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,085
  4 Септември 2008
  Сега видов. за жал направиле хард копијата да е бесплатна само за Америка, интернационално само дигитална копија.
  Мене сеуште ми стигнува на домашна адреса редовно, претплатен толку време.
   
 4. IT Boss

  IT Boss
  Intern

  194
  15
  2 Јуни 2010
  Луѓе за книгата The Shift ми вели дека може само во дигитална форма на меил, но не и во печатена на домашна адреса. Ај ве молам кажете ми дали има некој начин за бесплатно да ја добијам дома? И ве молам напишете ѓи овде сите бесплатни работи кои ѓи знаете и кои сеуште важат.
   
 5. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  The Shift na site sto ja pobaravme ni ja ispratija ,neznam zasto taka ti pokazuva obidi se uste ednas
   
 6. IT Boss

  IT Boss
  Intern

  194
  15
  2 Јуни 2010
  Даци оди овде Линк: http://www.theshiftonline.com/?page_id=14 и долу ќе видиш дека имаш 4 можности за да ја земеш книгата, али како што ми е мене познато сите се за онлине. Ако не се поправи ме.
  Фиаско ај види убаво кога ќе почнеш да пополнуваш ќе видиш дека печатени верзии даваат само во Америка, а Интернационално само во дигитална форма. И ти доколку грешам поправи ме. Поздрав!
   
 7. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Да во право си. Не се сеќавам само како јас се регистрирав за тоа што минатиов месец добив списание. Или пак повеќе не е бесплатно.
   
 8. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  napravile izmena i jas ja dobiv knigata pred mesec dena ,koga se registrirav imase shipping sega gledam deka nema ,nisto simni si ja kako pdf forma togas
   
 9. IT Boss

  IT Boss
  Intern

  194
  15
  2 Јуни 2010
  Дај кажете уште нешто за $00 бе! Нека ќарат и Македонци малку :LOL:
   
 10. IT Boss

  IT Boss
  Intern

  194
  15
  2 Јуни 2010
  Ме мрзи да барам. Дали некој знае сигурно кога ќе можеме да регистрираме .free домени, дали ќе има ограничување и сл?
   
 11. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  jas go registrirav ali ne mi dade dns adresi i takvi stvari vrska nemam zasto
   
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,085
  4 Септември 2008
  Ова е пререгистрација, првите домејни ќе бидат достапни во првата половина на 2012.
   
 13. IT Boss

  IT Boss
  Intern

  194
  15
  2 Јуни 2010
  И јас разбрав дека ова е пререгистрација и дека домените ќе бидат пуштени во употреба во првата половина на 2012. Но не сваќам што значи тоа пререгистрација? Па нели домен се пререгистрира кога ќе му истече времето, па треба да се доплати и продолжи за една или повеке години? WTF?
   
 14. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  знам дека за бесплатни работи имаше на разер како некоја игра и играш таму береш поени и можеш да добиеш награда од разер за тоа нз мислам дека заврши ако знаете нешто др пишете одма...:LOL:
   
 15. Scad

  Scad
  Intern

  22
  1
  5 Август 2010
 16. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  е што е ова некое ЦД :LOL::LOL:
   
 17. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Порачав.. ке видиме дали ке стигне.
   
 18. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
 19. makedonce

  makedonce
  Intern

  609
  11
  12 Април 2007
  На Harrabed и Devojkata им се допаѓа ова.
 20. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  www.gamersbook.com

  На сајтов многу често да не речам секој ден има giveaway на игри (бета клучеви најчесто) како и хардвер ( мауси графички и слично )

  Моментално активни giveaway's http://www.gamersbook.com/scene/giveaways/?src=menu

  www.sapphireselectclub.com

  регистрирајте го својот sapphire производ со тоа станувате gold member и со голема шанса да добиете игри или sapphire хардвер (мини пц графички мауси етц ) .

  Чисто за занимација ништо страшно :D
   
 21. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  На goranzoran и makedonce им се допаѓа ова.
 22. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 23. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
 24. Crooks

  Crooks
  Intern

  44
  9
  22 Декември 2013
  Машко
  штета што е преку фб само, го избришав :(
   
 25. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  60
  60
  13 Март 2015
  Машко
  elena27, Gucci и на borcep им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DynamicMK
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  16,595
 2. DynamicMK
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,600
 3. zlatkogv
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,634
 4. HijackHacker
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  5,615
 5. veljanoski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,781
Вчитување...

Сподели

Вчитување...