1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатни ствари

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од HijackHacker, 10 Септември 2010.

 1. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Овде за бесплатни софтвери, векторски дизајни, темплејти и др. :p
   
 2. ThundeR

  ThundeR
  Gaining Experience

  240
  54
  7 oктомври 2009
  Машко
  не ми стигна уште книгата

  може ми ја украл некој :isplashen:
  :(
   
 3. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  288
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  Ја нарачав книгата, во уса ми стигна за помалце од 1 недела, го читнав малце почетокот и некако тапа ми делува.
   
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Мене ми стигна вчера.
   
 5. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Jas deneska se prijaviv ,pa ke vidime dali ke stigne :) ,samo me cudi sto ne mi stigna nisto na mail za potvrda itn :ermm:
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,503
  25,564
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Даци треба да ти стигне.Што маил пиша таму?
   
 7. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Korporaciski ,od rabota mailot ,ama mozebi deka pred eden saat negde prijaviv pa zatoa ne mi stignalo ,ke pocekam do utre da vidam so ke bide pa ke pisam

  edit: ako nejke so toj utre ke pravam so privatniot od domenot so mi e mislam deka ke go prifati i toj :)
   
 8. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  Mi stigna i mene knigata, za nedela od prilika
   
 9. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,514
  11 Декември 2008
  Машко
  Ми стигна книгата и мене за 1 недела негде :)
   
 10. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  887
  65
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  И мене ми стигна книгата пред некој ден....И кај мене стогна за отприлика една недела.
   
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,503
  25,564
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Иначе и мене ми е стигната заборавив да кажам.
   
 12. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Mene ne mi stigna ni mail :plachko2:
   
 13. Clash

  Clash
  Intern

  116
  10
  18 Јануари 2009
  Дали се плаќа при подигнувањето на книгата
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,503
  25,564
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не.
   
 15. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Mene ne mi stigna ni mail :plachko2:
   
 16. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,085
  4 Септември 2008
  Друже на никого од нас не ни стигна мејл, а книгата ја испорачаа. Не треба никаква онлјан потврда, кога ќе стигне ќе стигне.
   
  На alekcackko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Aj bas ke vidime :) se nadevam deka ke stigne :)
  PS: sega zabelezav deka postot pred edna nedela i denesniot mi se kompletno isti :)
   
  На alekcackko му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivan1real

  ivan1real
  Intern

  52
  16
  20 Април 2010
  И кај мене стигна денес, ми ја испорачаа од ИН ТИМЕ МК
   
 19. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Поминаа околу 10 дена, нема ни порака ни книга :)
   
 20. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Nitu kaj mene nema nikakva informacija ,na rabota sum do 5 taka da neznam dali e pristignata knigata ,koga ke stignam doma ke vidam ,ama mislam deka ne e stignata seuste.
   
 21. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,503
  25,564
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Кај мене стигна сабајле на адреа на работа преку ups.
   
 22. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  Konecno i na mene mi stigna posle 20 dena :) :D
   
 23. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  да не неможе веќе да се порача книга изгледа... или од мене е нешто..?:isplashen::(:(
   
 24. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Ok decki da ne ja upropastuvame temava.
  Na koj mu stigna arno, na koj ne zalete se na web sajtot ili vo posta. Sekako ne mozeme da pomogneme okolu isporakata.

  Temata e za besplatni raboti pa dokolku imate nesto da postirate okolu toa, postirajte, vo sprotivno ne spamirajte poveke.
   
 25. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  .FREE бесплатен домен. Ќе може да почнете да ги регистрирате за 10 дена :):
  http://www.dotfree.com/home.html
   
Слични теми
 1. DynamicMK
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  16,595
 2. DynamicMK
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,600
 3. zlatkogv
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,634
 4. HijackHacker
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  5,615
 5. veljanoski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,781
Вчитување...

Сподели

Вчитување...