1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатни ствари

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од HijackHacker, 10 Септември 2010.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
 2. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  The Shift - Бесплатна Маркетинг Книга

  [​IMG]
  За сите заинтересирани, еве интересна книга за маркетинг и бизнис модели на интернет. Имате бесплатна достава до дома, стига за ~6-7 дена :)

  Линк: http://www.theshiftonline.com/?page_id=14
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Гуд ту ноу. Си порачав :)
  Ми даде нотификација дека е фрлено барањето заедно со останатите. Тебе ти стигна?
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,515
  25,585
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  мене ми стигна :) мислам нотификација :)
   
 6. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  мене ми стигна :) мислам книгата :)
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,515
  25,585
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @HijackHacker па нели отвори официална тема за вакви работи и пак отвараш нови...ц ц.ц ке те скршшу;)
   
 8. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
 9. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,672
  332
  8 Мај 2007
  книгата е целосно бесплатна ?
   
 10. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Yes sir
   
 11. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  Communications Technology, бесплатно списание во hard copy, веќе 4-5 години како го добивам на домашна адреса. Стигнува на месец-два, списанието е за професионалци, обработува теми од нови телекомуникациски технологии, кабловски и сателитски оператори, мерни опреми и алати, нови стандарди, итн.

  http://www.cable360.net/ct/
  http://www.cable360.net/ct/subscribe/
   
 12. bruteforce

  bruteforce
  Intern

  153
  5
  12 Април 2010
  ви има стигнато? дајте инфо па и јас да порачам:))
   
  На Marjanbt му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @bruteforce
  И 2те стигаат, lynx протврди за списанието, јас за книгата
   
 14. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  http://www.aviationweek.com/aw/business/?channel=busav

  Ова списание ми стига на домашна адреса повеќе од две години. Внатре имате новини за авиони , радарски опреми, стории за пилоти, огласи на хеликоптери и авиони ако некој го интересира да си купе хаха јас досега неколку ми се допаднаа ама многу скапи:D
  И имате и супер слики од авиони често само го излистам заради сликите.
   
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,372
  3,086
  4 Септември 2008
  4 броја од списаниево се бесплатни и кога се регистрираш ти бараат кредитна. Ќе ги добиеш тие 4 броја и после ако сакаш може да ти наплатат за останатите, ако не никому ништо.
   
 16. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Кај мене имат дојдено многу повеќе од 4 броја. Секој месец по еден број доаѓа а некогаш и два некој додаток. Незнам сега може да е така ама тогаш јас сигурно не сум и оставил број од кредитна картичка бидејќи немав.
   
 17. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Околу The Shift - Бесплатна Маркетинг Книга

  Кој сервис го искористивте за да го заобиколие барањево?
   
 18. ThundeR

  ThundeR
  Gaining Experience

  240
  54
  7 oктомври 2009
  Машко
  @t-home.mk

  линк за да си креираш ваква адреса
   
 19. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,515
  25,585
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 20. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  @raiffeisen.al (raboten mail) no mozes bilo koj sto ne e vo listata na navedeni.
   
 21. [W*O*R*I*X]

  [W*O*R*I*X]
  Intern

  393
  11
  6 Септември 2010
  сакам да знам за таа книгата Shift дали е целосно бесплатна и за колку време ти ја носат??
   
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,515
  25,585
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Целосно е бесплатна и стига за недела дена.
   
 23. koki

  koki
  Gaining Experience

  252
  133
  3 Март 2010
  Мммм фала за книгата,јас тоа студирам и ќе ми биде од огромно значење.

  +реп за HH иако незнам дали се рачунаат моите поени ;)
   
 24. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Некоја кул книга за компјутерски новости..и слично..бесплатна мислам?

  Благодарам.
   
 25. Acika00mk

  Acika00mk
  Intern

  59
  5
  4 Мај 2010
  Потврда за стигнување на бесплатната книга, што ја постираше HH, The Shift, фала НН
   
Слични теми
 1. DynamicMK
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  16,626
 2. DynamicMK
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,600
 3. zlatkogv
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  2,635
 4. HijackHacker
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  5,618
 5. veljanoski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,781
Вчитување...

Сподели

Вчитување...