1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатни SMS пораки

Дискусија во форумот 'Останато' започната од DynamicMK, 7 Септември 2007.

 1. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Во оваа тема потирајте ги сите бесплатни СМС сервиси.

  Еве еден од мене:
  www.romsms.com
   
 2. DimitarMK

  DimitarMK
  Гостин

 3. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
 5. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  dali vazi i za makedonskive operatori?
   
 6. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
  www.wadja.com vazi i za makedonskite operatori samo ponekogas se slucuva da kasni 3-4 saata edna poraka a nekogas stignuva po pet sest pati edna poraka.
  Ali vazi i za makedonskite operatori
   
 7. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Незнам што ви е финтата, ама првата страна е на непознат јазик. Во другите две ја нема Македонија, кај другата неможам да се регистрирам и се утепав од одбивање на колачиња од сајтовите.
   
 8. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Кај ромсмс имаш опција за избирање англиски јазик веднаш десно до логото.
   
 9. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  5 Пораки добиваш кога ќе се приклучиш, а после секој ден добиваш по 2 пораки. Тие пораки се само за еден ден или ти се собираат на сметката.
   
 10. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Ти се собираат
   
 11. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  Супер фала ти за сајтов се надевам дека долго ќе трае и ќе го користам подолго. Само продолжи со вакви работи да пишуваш на форумов.
   
 12. sojic

  sojic
  Intern

  435
  23
  29 Април 2007
 13. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Само ако начекаш happy hour... од 18-19 мислам беше
   
 14. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
 15. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  lol :)) знам сум ги користел овие...
   
 16. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  3jam.com најдобро.
   
 17. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  www.peekamo.com raboti perfektno. stignuvaat poraki i na t-mobile i na cosmofon. Ama mora da imas broj od t-mobile ili cosmofon. i se praka poraka na www.peekamo.com posle registracija za da vi se aktivira istata. Se plaka ednas i se e free.Samo na VIP ne raboti.Eh nemam sreka :( ENJOY !!!
   
 18. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Не работи веќе подолго време, порано многу ја користев ама веќе не
  Незнам зошто ако грешам поправете ме
   
 19. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Не, не работи. Ништо чудно за сајт од овој тип, обично поради немањето начин да ги покријат трошоците и да профитираат за многу кратко време се принудени да го прекинат сервисот.

  www.3jam.com ми се допаѓа поради тоа што немате ограничување и пораките стигнуваат веднаш по испраќањето. Се што треба да направиш е да искуцаш одреден број кодови со што заработуваш кредити.
  Така да искористете го максимално додека сеуште функционира :svirkanje:
   
 20. boki003

  boki003
  Баниран/a

  7
  0
  30 ноември 2007
 21. Ci@_11

  [email protected]_11
  Intern

  81
  0
  8 ноември 2007
 22. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  Сега го пробав 3jam и одлично функционира ! :bravo: фала другар !
   
 23. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
 24. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  i jas isto, i im go preporacuvam na site
   
 25. IT member

  IT member
  Intern

  274
  1
  21 Декември 2007

Сподели

Вчитување...