• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бесплатни курсеви од Stanford

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
И еве јас си чачкам нешто по нетов и случајно налетав на ова.
Стварно добра работа.
Има курсеви за приграмирање, роботика, компјутерси системи. Еден што планирам да го симам тежи некаде 200+MB што кажва дека е нешто добро.:)
Кога ќе го спуштам ќе ви кажам како е, а во меѓувреме разгледајте и вие.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Супер,симни и кажи впечаток,па ако е добро,и јас ке си го симнам :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Сега гледам дела има и опција и online да се прелистуваат.:)

Иначе мене ми изледаат добро. Поискусните нека кажат повеќе.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Не ми е јасно зашто не го практикуваат ова сите универзитети... Кај нас ги чуваа ваквите предавања "под клуч"... Стави нека се достапни за секого, и онака се тоа е крадено од 2-3ца главни луѓе во таа област...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,081
Мислења
838,004
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно