• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Besplatni IT video kursevi na makedonski

sasko

Intern
22 декември 2007
14
0
"Besplatni" IT video kursevi na makedonski

Отсега на IDIVIDI корисниците на MaxADSL имаат единствена можност за online едукација преку мултимедијални курсеви од областа на информатичката технологија. На брз и едноставен начин ќе дојдете до одговорите кои ги баравте во однос на сите поважни компјутерски програми.

Ќе успеете да ги заситите сите ваши интереси, а најважно е тоа што овие курсеви ви се достапни бесплатно бидејќи сте MaxADSL корисник.

Со следење на деветте различни курсеви може да научите нешто повеќе за Word, Excel, Access, Photoshop или PowerPoint. Има и специјален курс за почетници како и курс за Windows XP.

Пристапот до online курсевите ви е овозможен бесплатно заклучно со 06.04.2008.

За преглед на курсевите кликнете на линковите од левото мени на страницата. Со кликање на соодветниот линк ќе добиете повеќе информации за курсот и видот на едукација што ви се нуди.

На следниов линк може да најдете кратко упатство за преглед на курсевите.

heder_design.jpg
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Ubavo e sto ste napravile vakvo nesto ama ,ne cini toa sto e samo za MaxADSL korisnici.
 

sasko

Intern
22 декември 2007
14
0
epa do 06.04.2008 besplatno e samo za ADSL korisnici, posle izgleda za site ke e so pari. A kursevite kolku so razgledav se dobri za pocetnici, osnovnite raboti se detalno objasneti. Pa povelete razgledajte
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
И макс арена серверите за кантер, едно време беа само за Макс АДСЛ корисници ама после ги сменија
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Уште еден доказ за монополот на МТ. НоНет многу ги мразам, ама и овие се повеќе и повеќе им се приближуваат. Вака ако продолжат ќе стигнат никаде.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Уште еден доказ за монополот на МТ. НоНет многу ги мразам, ама и овие се повеќе и повеќе им се приближуваат. Вака ако продолжат ќе стигнат никаде.

Во право си. Што е ова глупост само за тие од МТ нет да ги спуштат? Добро е што имаат направено вакво нешто, ама мене малце ми е глупо.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Добар маркетиншки трик како и сите досегашни на МТ нет. Привлечи уште повеќе корисници (тоа е во ред), а потоа одери ги до гола кожа. Кога ќе направат поголем сообраќај од дозволеното и кога ќе им стигне сметката е тогаш боли глава.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Да но секогаш постојат програми со кој можете да симнете клип од веб страна. Нормално нема да коментирам кои се тие програми затоа што ги нарушуваат правилата.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Да но секогаш постојат програми со кој можете да симнете клип од веб страна. Нормално нема да коментирам кои се тие програми затоа што ги нарушуваат правилата.

Најчесто не ни мора да се користи некој посебен програм. Многу често може да се најдат во Temporary Internet Files.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Jas sum na ADSL ke se registriram ko ke imam slobodno vreme... No dokolku go dadam userot na nekoj koj koristi drug internet, na primer nekoj od kablovskite? ke moze da se logira toj ili ke go blokira... ?
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Добар маркетиншки трик како и сите досегашни на МТ нет. Привлечи уште повеќе корисници (тоа е во ред), а потоа одери ги до гола кожа. Кога ќе направат поголем сообраќај од дозволеното и кога ќе им стигне сметката е тогаш боли глава.

Gi citav sodrzinite sto gi imat napisano... epten za pocetnici se, znaci ne e nesto golemo sto ke propustat tie sto se na nekoj drug internet operator. A istite tie klipcinja moze da se najdat sigurno i na youtube, metacafe, dailymotion i na red drugi video servisi...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Aко само корисниците на МаксADSL можат да ги гледаат курсевите, а за другите се плаќа, значи не се бесплатни.

Edit: Додадов наводници на бесплатни.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Ubavo rekoa nekoi clenovi ovie kursevi mozes da gi najdes na net(podobri od ovie) i toa besplatno.Ima isto taka besplatni video kursevi na http://www.schools.edu.mk/.
:bravo::bravo::bravo:
Стварно глупо е колку се почетнички. Толку да не се најди некој да направо понапредни.:chudenje: То е то, сега за сега ќе се задоволиме се англиски туторијали.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Se kontaktirav so edukacija[at]idividi.com.mk , a i imav nekoe vakvo predcuvstvo...

Prvo e napraveno za korisnicite na maxadsl za da go zgolemat brojot na korisnici, a posle mozno e da napravat za site da gi sledat kursevite...
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Авторот на овој пост рече дека до април се бесплатни, потоа нема да бидат. Кога нема да бидат бесплатни секој ќе може да си ги купи.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Mислам дека сега може да ги гледаат бесплатно сите корисници(и оние што не се на MAX-ADSL). Само регистрирајте се и гледајте :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.296
Мислења
892.120
Членови
31.475
Огласи
16
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно