1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатни домени

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од HijackHacker, 4 Март 2010.

 1. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  дали домените регистрирани на оваа промоција ке мора да се продолжат во иднина???
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Не мора да се продолжат, може да си ги продолжиш ако сакаш, или да ги оставиш да истечат
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  :bravo:

  Ова навистина ќе служи.
   
 5. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  168
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  можи повеке домени да се земат од една иста ип ?
   
 6. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Ау се потрошиле денес. Ќе чекам вечер после 12 да си зимам.
   
 7. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Како што видов секој ден до 1ви Април ќе се зголемуваат бројот на домени. Денес треба да е 4000 бесплатни, утре 5000 итн.

  пс @dimitars види во која временска зона се они, мислам GTM дека се, па според нивната прилагоди се :)
   
 8. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  greska si HH sekoj den do 10 mart ke zgolemuvaat do togas im trae promocialniot period ,a sekoj vaucer sto e podelen do 10 mart mora da se iskoristi maksimum do 31 mart vo 23 i 59

  pozdrav ,cekame da zememe domain :) :bravo:
   
 9. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Тие се според париз-ко време, затоа мислам дека сме во иста зона.
   
 10. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,352
  1,038
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Све супер, ама видете ги цените за наредните години, доста се поскапи од другите.

  http://www.gandi.net/domain/price/info

  Според мене, ако веќе земам домен, гледам да го чувам цело време и кои се трошоците за наредните години.

  Во секој случај, добар маркетинг од Ганди.
   
 11. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Па нема врска, ќе си го зимам сега домејнот, догодина ќе го регистрирам на друга страна каде што потоа ќе можам да го продолжувам за поефтино. Како и да свртиш имаш година гратис.
   
 12. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Си зедов јас еден домејн. Земете и вие дур има време.
   
 13. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Можда сум глупав ама тука пишува дека доменот е 10/20€

  Се регистрирав,стиснав Domains,Register и не се бесплатни :muahaha:
   
 14. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  haha treba da pobaras kod za besplaten domen ,a momentalno baranjata se zatvoreni do 1 saat utre mislam deka bese

  i jas cekam toa :)


  inace da se nadovrzam ubavo kazaa ,sega zemi go besplatniov edna godina i posle ke si zemes od drugo mesto kade sto e poeftino i uzivaj edna godina si dobil gratis :)
   
 15. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Dali ke saka nekoj da mi objasni sto ako zafatam tamu domen toj domen ke mozam li da go koristam na nekoj besplaten hosting ili moram tamu da hostiram ve molam objasnete mi
   
 16. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  mozes da go koristis na besplaten web hosting sto dozvoluva koristenje na svoj domen na pr kako sto e 110mb.com ili ako sakas na sekoj platen hosting
  toa e tvoe :)
  znaci za da mozes da go koristis na besplaten hosting togas moras da znaes dali hostot dozvoluva koristenje na svoj domen
   
 17. mariomako

  mariomako
  Гостин

  a dali nekoj znae dali zymic.com ima takva opcija?
   
 18. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Еј дечки сигурно е дека ќе можам после 1 година да си го регистрирам домејнот од друго место(годади на пример).
   
 19. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  ete vidi moze ,samo ke treba podetalno da si procitas vo FAQ

  samo edno prasanje ,kako e ovoj free host dobar e ? kako stoi so up time ? i dali navistina moze MySQL ?

  sigurno bi trebalo ,toj domain koga ke istece veke mozes da si go registiras na drugo mesto ,ti mozes da zemes free hosting i samo domainot da si go dodades i nema da imas problem
   
 20. mrce

  mrce
  Intern

  177
  27
  2 ноември 2009
  @dimitar

  tipceto i ne e glupavo do tolku.... on go zemal domenot za 2 dolara, nisto ne go kosta da go zadrzi uste edna godina odkako ke ti istece tebe....
   
 21. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Па и мене на тоа ми ојде умот. После тоа 1 год можно е да не го имм домејнот, тоа е проблемот.
   
 22. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Ај упм... па не беше помината ни минута а собраа 1.000 кодови... Што циции да ти биле овие странциве, бреее :LOL:
   
 23. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Богами, ставив аларм јас сега да ми звони 5 минути пред да се спремам:LOL:
   
 24. dulemk

  dulemk
  Gaining Experience

  1,049
  53
  11 Јануари 2008
  Собрав јас код. треба да чекате буквално до секунда, за помалку од 30 секунди се трошат.

  Ги даваат по 1000 на час.
  Наредно чекајте точно во 3
   
 25. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Успеав да земам код... ама не сум сигурен дека го искористив како што треба :LOL: Ќе видиме дали ќе ми ја одобрат страната :)
   

Сподели

Вчитување...