1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатна лиценца за Outpost Security Suite Pro 8

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од filipvselena, 10 Март 2013.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Насловот кажува се. Вметнете го овој промо код на страницата подолу и ќе добиете 1 година лиценца. Тестирано и работи

  [​IMG]

  Промо код 45T52-3D7MS-GS44K-W4CKC-8442U Вметни клуч тука
   
  На goranzoran и FLEGMA им се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,481
  12,648
  2 Август 2012
  Машко
  Благодарам
  Ова ќе оди за отчестување со пријатели а постов служи наместо бумпање :)
   
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Како што знам за Outpost секогаш имаат Giveaways и многу лиценци тоа е добро до некаде за нас корисниците, но од друга страна кажува дека како продукт и не е толку јак па ајде ќе даваме лиценци.
  На интернет ретко ќе се најде некое well-written ривју за овој продукт па ќе кажам нешто накратко за него што е добро:
  Добар е и лесен за компјутери кои имаат послаба конфигурација така што овој и не зема нешто многу ресурси и може да се стави во категоријата на лесни решенија за заштита на компјутери.
  Антивирус модулот е солиден и има голем левел на детекција, но Firewall-от и не е баш нешто напреден со опции..
  Подесувањата се доста напредни имате избор за левели на детекција така да може да го подесите по вашите потреби.
  Да сумирам, Outpost Security Suite Pro 8 не е bloated софтвер како неговите конкуренти BitDefender, Avira, F-Secure и други.
  Едноставен Windows style дизајн, без многу додатоци кои го успоруваат вчитувањето на UI при стартување.
  Оценка: 6/10
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,481
  12,648
  2 Август 2012
  Машко
  Сите се борат за место по сонцето. Целта е да се зголеми market share-то по секоја цена
  На пример ОЕМ Norton 2013 од 90 дена може да се најде секаде (итри се) а истото важи и за Norton 360
  И сума сумарум, на крајот баш фино можеш да се шлепаш со вакви OEM-и цела година
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,202
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Сите софтверски решенија за заштита нудат trial период од XX денови.
  Тоа што Norton или некој друг комерцијален софтвер нуди XXдена trial период каде што ти си ограничен и после тие XXдена ти би требало да го купиш софтверот или да го избришеш. Но не е и така во случајов, каде што ти тука добиваш фул период лиценца која истата еден ден пред ти да ја земеш бесплатно некој ја купил со пари.

  Ова е добро како што викаш ти market-share со овој чекор се добива само +корисници што е океј за софтвер како Outpost, во спротивно и не е некој успешен маркетинг метод доколку истото би го правел Norton или Kaspersky 2-3 години наназад.

  Друго што исто така забележав е дека имаат Lifetime лиценца од 80$ што кажува дека Outpost е само еден cheap продукт.

  Замисли да имаше Kaspersky промоција за страна некаква и да имаше по 1 година лиценци, можам да се кладам дека страната на Kaspersky ќе паднеше во рок од час-два по објавувањето или ќе ја затвореа промоцијата многу брзо.
   
 6. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,794
  75
  7 Април 2007
  Значи кој сака нека зема кој не немора. Темава не беше отворена за рецензија на софтверот:rolleyes:
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,812
  4 Септември 2008
  Солиден антивирус е Outpost.
   

Сподели

Вчитување...