• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бесплатна алтернатива на Northon Ghost

  • Ја почнал/а темата
  • #1

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
reng побара фри алтернатива на Ghost. Програмот што го знам е DriveImage XML. Читав некаде дека супер си ја врши работа но сеуште го немам пробано. Па изволи, пробај, и сподели искуство :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,204
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно