1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатен хостинг помош

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од besy, 4 Март 2012.

 1. besy

  besy
  Intern

  24
  0
  27 Јули 2011
  Имам еден вебсајт кој беше хостиран на powrhost ама тие почнаја да ставаат реклами на сајтовите. Зато барам да ми препорачате некој хостинг кој има барем 2 mysql датабази phpmyadmin. НО да не е 000webhost бидејќи имам проблем со export на датабазите. И да не е host1free бидејќи нема phpmyadmin.:(
   
 2. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Како нема бе?
  Оди на http://боксоткојтие.host1free.com/phpmyadmin/
  и стави корисничко име и пасворд од датабазата која си ја креирал на MySQL Management. Можеш да го најдеш ова во DirectAdmin панелот.
   
 3. besy

  besy
  Intern

  24
  0
  27 Јули 2011
  Нема во control panel-от mysql менаџмент. :angry:
  P.S. Се работи за овај сајт.
   
 4. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Кај ти е хостирана страната?
  Ако ти е кај нив(host1free), имаш стигнато на мејлот кај да се логираш.
  Пр. http://biology-lab.com:2222 за да се логираш на DirectAdmin.
   
 5. besy

  besy
  Intern

  24
  0
  27 Јули 2011
  Фала многу за помошта, успеав да ја сокриам порката односно рекламата од хостингот. На powrhost имаш
  Disk Usage: 10000 MB
  Bandwidth: 100000 MB

  Односно неогрничено, но бесплатно.:)
   

Сподели

Вчитување...