• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Бесплатен хостинг на ЦС 1.6 сервери

Јован

Intern
20 април 2010
253
10
Има ли некој да нуди бесплатен хостинг на кантер страјк 1.6 сервери ?
 

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2,674
1,410
Бесплатен хостинг нема да најдеш за паблик сервер,а за дедикејтед можеш да си напраиш и од дома.
 

Јован

Intern
20 април 2010
253
10
Ти кажа цика се што те интересираше.. :)

Не ми кажа и што ти е форава да ти се бројат постови или..
Чика абе јас ке си направев од дома ама имам динамична ип и неможам да ми стој компјутерот цело време зошто ми е во мојата соба кај што спијам затоа и побарав некој бесплатен хостинг на сервер.
 

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2,674
1,410
Е бесплатен хостинг нема да најдеш.Тоа со 100% сигурност ти го гарантирам.
 

NetworX

Intern
3 мај 2009
959
46
А нетот што го плаќа секој месец??
Иначе ќе си шлапнеш еден P3 во подрум ако си во куќа 24/7 нека ти работи ако немаш многу пинг на пингтест нема ептен висок да биде во играта ако се игра 5 vs 5 ако сакаш повеќе слотови треба да имаш повеќе upload на интернетот накај 1-2Mbps за да може да се игра без delay
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,570
1,222
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Колку што знам неможеш да најдеш бесплатен хост за CS а колку што знам исто така повеќето сервер (незнам за Макс) се хостирани на хостови (мислам дека беа од Србија) кои нудеа навистина добри хостови за евтини пари. Така да подобро и поеконмски ти е да си земеш хост отколку да го имаш пуштено цел ден компјутерот...
 

sini6a

Intern
11 мај 2009
485
30
Ти кажа цика се што те интересираше.. :)

Не ми кажа и што ти е форава да ти се бројат постови или..
Чика абе јас ке си направев од дома ама имам динамична ип и неможам да ми стој компјутерот цело време зошто ми е во мојата соба кај што спијам затоа и побарав некој бесплатен хостинг на сервер.
Не, фората ми е да не се мачиш за џабе.. инаку онтопик: Наидов на некои сајтови ама фејкови.. Имаше на една страна вика да му пратиш ПП и ќе ти напраел се. Сега му пишав и чекам па ќе кажам што сум направил (ме интересира што ќе пише овој)
 

sini6a

Intern
11 мај 2009
485
30
Ништо, не биле во можност, после месец дена одговор :):) тоа ти е
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,915
1,498
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,795
Членови
30,762
Најнов член
ristecona
На врв Дно