1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатен хостинг и домен

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од everest, 29 Август 2016.

 1. krema

  krema
  Professor

  8,989
  8,745
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со огромна помош на @Mao мигрирав на Амазон, за сега е во ред и што е битно без реклами. :)
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  892
  1,044
  9 Јуни 2011
  Машко
  Веројатно малце касно пишувам, но може ќе му се најде на некој.

  Github Pages е исто добра бесплатна опција.
  проблем е само што домеинот ќе ти биде https://username.github.io - не сум се замарал да проверам дали може да се закачи друг домеин.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...