Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Бесплатен вебхост

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
Знам порано се прашуваше често за вакво нешто, па еве


Го пробав чисто од радозналост, не бара кредитни картици или било што за да се активира. Ти даваат 10 гига диск, 125к inode (софт лимит) а бедвит не се мониторира. Исто од куртоазија и 1 мејл акаунт. Subdomains се забранети, а мора или да си регистрираш или веќе да имаш топ левл домен. Нудат и NS ама јас успеав и со NS на CF. Така да не е забрането.

Брзината е ок за блог/лесен сајт. Panel, php, sql се што е потребно.

За супорт не се надевајте многу.

1666080656840.png
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
989
1.273
И после? Дава фри хостингов да се инсталираат тие сертификати, и да имсш енд то енд хттпс кај корисниците?

Sent from my Telefon using Tapatalk
Сега и ти... На поклонет коњ, заби не му се гледаат. Беспари е хостингот, си одат на фора со „пакети“. За ссл на сервер бараат 30долари.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.066
4.595
Сега и ти... На поклонет коњ, заби не му се гледаат. Беспари е хостингот, си одат на фора со „пакети“. За ссл на сервер бараат 30долари.
Им ги видов цените на платено додатоци. Ненормални.

Sent from my Telefon using Tapatalk
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
И после? Дава фри хостингов да се инсталираат тие сертификати, и да имсш енд то енд хттпс кај корисниците?

Sent from my Telefon using Tapatalk

флексибл би требало да работи. Треба да пробам немам слободен домен во моментов.

За беспари пак би требало да покажува катанче што е доволно за блог на пример.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
Им ги видов цените на платено додатоци. Ненормални.

Sent from my Telefon using Tapatalk

Оф леле сега видов. Кретени бе. Јас мислев само не ти потпишуваат, они скроз дисејбл на 443. Ахахаха 30 долари за порт да отворат.

1666174049737.png
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.833
5.741
Не е 30 долари за порт да отворат, туку е 30 долари за хостингот со SSL. Правете разлика.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.596
17.014
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
И вика дека е one-time трошок, така да, пак е релативно ок, нели, ако хостингот ги задоволува минимуме перформансите, ама да бидеме реални, и јаре и паре нема, за безпари ќе биде best effrot и е применлив ситни и небитни ствари.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.259
12.092
Скопје
androgaming.com
не видов забелешка на сајтот, но дали инјектираат реклами :) ?
ne
Не е 30 долари за порт да отворат, туку е 30 долари за хостингот со SSL. Правете разлика.

Абе они можат и бесплатен точак да даваат, ама буквално портот е затворен не дава јас сертификат мој да ставам. Не мора они да потпишуваат ништо. Доволно е само 443 да е отворен, ама не е. На 443 кога пробуваш да влезеш те редиректира до сликата горе.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.833
5.741
ne


Абе они можат и бесплатен точак да даваат, ама буквално портот е затворен не дава јас сертификат мој да ставам. Не мора они да потпишуваат ништо. Доволно е само 443 да е отворен, ама не е. На 443 кога пробуваш да влезеш те редиректира до сликата горе.
30 долари на 6 години е по 25 денари месечно.
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.057
1.954
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Сертификати патем има и бесплатни (Let's Encrypt на пример) така да, тоа со сертификатите им е за продажба повеќе.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.066
4.595
Сертификати патем има и бесплатни (Let's Encrypt на пример) така да, тоа со сертификатите им е за продажба повеќе.
Такви и нудат, финтата е што на фри пакетов не ти даваат да ги закачиш. Дисејбл имаат направено на 443 и на сите опции за ССЛ.

Sent from my Telefon using Tapatalk
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
184
116
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.206
714
delicon.mk

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.368
Членови
35.399
Најнов член
smartonetech
На врв Дно