1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатен веб хостинг

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од ehost, 2 ноември 2009.

 1. ehost

  ehost
  Intern

  2
  0
  24 oктомври 2009
  http://www.freehost.mk


  Бесплатен хостинг за сите студенти овозможено од еHost.mk во соработка со ISPSystem.


  Брзиот развој на интернет технологијата во Македонија и големиот број на веб страни во нашата земја, не поттикна да овозможиме бесплатен хостинг пакет за секој студент, со цел да го подигнеме моралот во поглед на интернет светот, да се едуцираме и развиваме веб страни, и да ја достигнеме компетентноста на глобалниот интернет пазар.
  За таа цел одлучивме да направиме web-hosting пакет со 500MB веб простор и 2GB трансфер месечно, каде што ќе можете да ги поставувате вашите web страни. Бидете креативни, покажете го вашето знаење, научете повеќе, имајте забава, а за најдобрите веб страни на нашиот сервер следуваат награди. Секое добро!
   
 2. art-dizajn

  art-dizajn
  Intern

  54
  0
  10 Декември 2008

  Да ама треба индекси скенирани итн... Процедура е! :)
   
Слични теми
 1. [W*O*R*I*X]
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,408
 2. Gamer
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,002
 3. TonInter
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  924
 4. besy
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  5,611
 5. dzonidalavera
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  3,232
Вчитување...

Сподели

Вчитување...