• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бесплатен MP3 download

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dreamer26

Intern
5 ноември 2007
14
0
zdravo dali nekoj moze da mi predlozi dobri besplatni sajtovi za dandlodiranje na mp3 muzika
thanks !!
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
ili uste podobro LimeWire...vrsi rabota...barem za muzika mislam deka e zakon.
Ako sakas torrenti...mozes i BitComet client...i normalno posle thepiratebay.com, mininova.com, demonoid.com...tuka mislam deka ke najdes ama bas sve.
pozdrav
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
www.zona-musical.com
Форум каде членовите ставаат директен линк за download.
Има опција и за пребарување.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
ili uste podobro LimeWire...vrsi rabota...barem za muzika mislam deka e zakon.
Ako sakas torrenti...mozes i BitComet client...i normalno posle thepiratebay.com, mininova.com, demonoid.com...tuka mislam deka ke najdes ama bas sve.
pozdrav
Samo eden note pazi na virusi Lime Wire VRIE od virusi 50% od virusite doma mi se od LimeWire zatoa ako spustas od limewire prvo antivirus on :D
 

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
zdravo dali nekoj moze da mi predlozi dobri besplatni sajtovi za dandlodiranje na mp3 muzika
thanks !!
На сајтови многу и нема да најдеш, само торенти и Имјул(Emule)

Препорачувам страна, на која што сум нашол музика што никаде нема да се најде и тоа по албуми и во лузлес формат (на сегашно време со брз интернет, жално е да се спуштаат мп3-ки, посебно со некој ужасен битрате 128, или 112-ки уште има) flac, ape VW.....

http://netlab.e2k.ru/forum/

за оние кои разбираат руски, нема да им биде проблем, ако не, побарајте помош
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
За странска музика најчесто одам на http://www.downloads.nl (изберете англиски јазик).
За српска музика можеш да најдеш на domaci.de/ само ќе треба да се регистрираш.
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
полесно е мислам вака
симни ја оваа програма(отвори линкот и одма ќе ти почне симнувањето)
инсталирај ја потоа отворија иди ИНТЕРНЕТ и Free Youtube to MP3 convertor
бираш песна од Youtube копираш линк и Пасте у програмата,
ако сакаш од некој веб ти дадоа
 

[email protected]

Gaining Experience
22 август 2009
1,338
131
Сите овие страни погоре наведени ,освен РАдиоМК и уште некоја(да не ги набројувам) се warez страни и како такви линковите треба да бидат отстранети. Барем како што налагаат правилата за постирање на форумов:p
 

Aleksandar!

Gaining Experience
29 јули 2010
535
169
Commie се согласувам од Lime Wire една песна напишана дава 100 резултати од кои 90 % се вируси . Пазете ...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,075
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно