1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатен Македонски Хостинг MKD.NET

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од ivvan, 4 Декември 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,130
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Може мисли на бесплатни услуги
   
 2. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  @Ivvan
  Креирав MySQL датабаза и профил.Ама кога ке стиснам “додле привилегии„ лево од датабазата ми се јавува „Внесе погрешна вредност во ова поле.“ Решение?
   
 3. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Si ima forum za podrzka i tiket sistema, kontaktiraj me tamu... Ne proveruvam sekoj den po forumive sto se pishe...
   
 4. NoLander

  NoLander
  Intern

  216
  15
  11 ноември 2007

  Не мешам баби и жаби само дадов пример па можно ли е се буквално да се свати
   
 5. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
 6. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,672
  331
  8 Мај 2007
  И google нуди безплатен хостинг.(google city беше мислам).
   
 7. Vavo

  Vavo
  Intern

  262
  4
  20 oктомври 2007
  А зошто не додадете .мк domain? Најмногу со користењето на странски компании за македонски страни (free hosting) е што македонските пребарувачи се фокусираат на .mk страни или користат google со ограничување на .мк ....едноставно не ги перцепираат тие страни.

  Ај можеби ќе префрлам 2-3 сајта :)
   
 8. igorkrst

  igorkrst
  Intern

  400
  1
  13 Јули 2007
  А што добива ivvan со нудење на бесплатниот хостинг?
  Мора нешто да се собива?
  Реклами, банери на сајтовите.....?
  (Не дека не ја поздравувам акцијата, туку само ме интересира)
   
 9. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,672
  331
  8 Мај 2007
  Па во иднина би можел да додаде банери и реклами. Со тоа добива пари(заслужени за трудот и работата).
   
 10. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Ох ова ИТ форум е или сите економисти се? Што Иван добива... Па сигурно ништо во споредба со она што го дава... Уживај, кулирај... Користи она што можеш... Нема сеуште банер система, но да се планира... Но не би ограничил некој да даввам во банери и поппуп како што сите прават...
   
 11. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  Не би бил добар потег тоа да ставеш банери. Јас отидов на твојот веб хостинг бидејки нема банери. За другите не знам. Ако ставаш нешто ти препорачувам да се наога најдоле на страната.
   
 12. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Ако не стави банери, нема како да си ги извади парите. Мора некако. Скоро сите бесплатни hosting компании работат на тој принцип.
   
 13. igoor

  igoor
  Intern

  2
  0
  9 Јануари 2008
  Ako stavas baneri stavi, samo nemoj vo oci da botat zasto izglea ne samo mene tuku i na mnogu luge im precat.

  buy the way odma mi stigna mail-ot vo spam
   
 14. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
 15. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Браво Петар.Бт Свака ти част.
   
 16. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  @petar.bt

  Добра страна, само продолжи така. :bravo:
   
 17. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  @petar.bt
  Браво, страницата ти е супер... :bravo:
   
 18. petar.bt

  petar.bt
  Intern

  731
  20
  12 Август 2007
  не е нешто посебно ама сепак фала
  сега работам на поинаков дизајн и да има менија и линкови а невака само една страна
  сепак сум зафатен и со оваа страна www.oudamegruev.mkd.net
  морама да ја прам и оваа страна за училиштето
   
 19. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
  Темава е да си ги рекламираме сајтовите ?

  Дај не зафркавајте, има посебни теми за тоа.
   
 20. DeJaaaN

  DeJaaaN
  Intern

  39
  0
  11 Април 2007
  вчера се регистрирав на мкд.нет , ми се виде како добар хостинг.
  отворам контролен панел, креирам mysql бази,одам инсталирам joomla и гледам дека има стара верзија на joomla (прво нешто што мислам дека не е добро). како така, инсталирав. отворам админ панел на joomla и одам да си ставам темплејт. правам аплоуд на темплејтот и ми наоѓа грешка. темплејти не можам да ставам бидејки Safe Mode е ON. (второ нешто што мислам дека не е добро).
  со првоте не знам, ама со второто мислам дека можат да се изгубат многу корисници
  поздрав
   
 21. D

  D
  Администратор

  3,239
  1,657
  31 Март 2007
  Извини, знам дека сум многу критичен, но ако страната ја работиш за да го претставиш училиштето, треба уште многу, многу повеќе да се потрудиш. Најпрвин, усогласи ги боите на сајтот.
   
 22. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Ova izgleda nikoj ne go razbira... Sto e safe mode i zosto free hostovite go koristat (a i da nikoj free host ne ti dava safe mode off od ednostavna pricina----bezbednost!)... i ako veke imas nekakvo poznavanje u Joomla, ke ja instaliras novata verzija bez problem... Ili ednostavno update na ovaa... I za templatite isto... Veke ima barem 30tina Joomla bazirani sajtovi na mkd.net
  Neznaenjeto ne e pricina za kritika...

  Ne bidi kriticen sepak e ou (osnovno uciliste) i ne deka jas i ti znaevme poveke u OU. Ama sepak e pozitivna kritika za boite i slicno.
  Taka da petar.bt GooD JoB! Go ahead!
   
 23. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Јас мислам дека е супер идеата на дечкото... Баш затоа што нема банери... Ееее јас прв пат кога правев страна мораше на geocities да ја ставам... Ова е супер во тој поглед :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...