1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Бесплатен Македонски Хостинг MKD.NET

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од ivvan, 4 Декември 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  [​IMG]

  Најавив и еве речиси сум готов со бесплатниот хостинг.
  Овде е првата најава за MKD.NET
  Па сите членови на овој форум се добредојдени на тестинг.
  Оставам една недела тестинг за да се оформи кириличната локализација во целиот сајт. WWW.MKD.NET и форумот за техничка поддржка WWW.FORUM.MKD.NET

  Би истакнал дека FORUM.MKD.NET е всушност хостиран на бесплатен пакет кој сите вие може да го добиете!
  Хостинг панелот функционира на најдобрата скрипта за бесплатен хостинг www.layeredpanel.com која може да работи и со 100000 корисници.
  Со хостингот добиваш поддомен vaseimeiliizbor.mkd.net што мислам на сите ќе им се допадне.
  Преводот на цел контролен панел не беше лесен, се потрудив доста... Едноставно немаме терминологија за сите технички термини од Англиски јазик.
  Отворени сме за предлози, сугестии, критики... Овде или на форумот за хостингот
  WWW.FORUM.MKD.NET

  Отворен сум и за соработка со IT.COM.MK.
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Znaci ova e besplaten host , interesno definitivno noviot dizajn na mojata strana ke zavrsuva .mkd.net
   
 3. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Jas si otvoriv, naskoro ce go objavam.
   
 4. NoLander

  NoLander
  Intern

  216
  15
  11 ноември 2007
  Се надевам дека нема да има скептици како што имаше и за www.pic.mkd.net хостингот за слики .
   
 5. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  За жал, тука сум. :spienje:
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  se regnav... ama nesho nesaka da prate e-mail na mojo mail za registracija .. hm..
   
 7. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Можеби е филтриран од е-маил сервисот провери во "Spam". Маилот за активација не пристига кај hotmail корисниците.
   
 8. NoLander

  NoLander
  Intern

  216
  15
  11 ноември 2007

  Aбе зошто за жал и јас кога го поглднав форумот ит.ком.мк малце бев скептик за неговиот успех , но па си реков од ден на ден имаме се повеќе ит работници , а најбрзиот излез е тоа на мк. што значи има иднина па те молам дај некоја критика
   
 9. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  @ivvan

  Дали поставувате некои банери или не?
   
 10. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Ми фали визија во идејата.
  Критиките на барање од ivvan му се дадени по ПП. :)
   
 11. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Сега за сега не, но и доколку поставуваме во иднина ќе биде нешто мало (да не боде во очи и да не го уништува вашиот дизајн.

  Да секој си има право на мислење и јас те почитувам заради тоа.

  Но би сакал и коментари од новите корисници на MKD.NET
   
 12. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Kaj mene mailot e praten vo spam taka da probaj vo spam porakite vidi
   
 13. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  mi dojde posle 6 saati cekanje vo bulk .. :)
   
 14. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Ti rekov deka moze da e vo spam :)) samo ne znam zosto koga i mailot od forumov sto go dobivam koga ke dobijam privatna poraka e ist vo subject pa ne mi go dava vo bulk
   
 15. NoLander

  NoLander
  Intern

  216
  15
  11 ноември 2007

  Препоставувам дека доманиот од каде што беше купен си играле на мега спамери :muahaha:
   
 16. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,620
  157
  11 Април 2007
  Машко
  Стигна кај мене но со мало задоцнување во inbox

  edit: Инаку мејлот ми е @yahoo.com
   
 17. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  Хммм... јас при тестинг направив неколку усери стигаше веднаш но што знам. Се зависи од е-маил сервисот.. и филтрацијата на маилотвите... важно стига!(сметај го ова како време на активација демек си бил одобрен LOL:) Се надевам го разгледа целиот контролен панел и опциите, и ќе го користиш... И ќе коментираш :) И:)
   
 18. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Кај мене одма стигна mailot.
   
 19. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  50+ Членови за два дена, од 3 поста во форуми. Без реклами, без affilate линкови. Што и не е малку. Е сега активни веб страни сеуште незнам дали има но пак веб страните ретко се прават за 1 ден.

  Различните форуми, различно го прифатија... Си остана само D песимиста.
  Фала за критиката! Ке ја сфатам сериозно.
   
 20. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Не ми ја сфати поентата... нормално е луѓето да го искористуваат тоа што е бесплатно, па фала богу луѓе се... финтата беше ти сакаш бизнис од ова, таму не гледам јас потенцијал... се надевам дека грешам и дека ке ми докажеш погрешно.

  И дистанцирај се од вакво покажување на факти и гордост во јавност кога почнуваш бизнис. Еден ден тоа што си го кажал, може да ти се врати... јас останувам на моите зборови... но како што реков, се надевам дека грешам. ;-)
   
 21. ivvan

  ivvan
  Баниран/a

  52
  2
  11 ноември 2007
  јес јур рајт! овер анд аут...
   
 22. Noe

  Noe
  Intern

  106
  2
  23 ноември 2007
  Како и да е, и да прави бизнис и да не прави бизнис негова идеја , браво момак камо вака како тебе да има повеке македончиња што ке даваат бесплатен хостинг.
   
 23. NoLander

  NoLander
  Intern

  216
  15
  11 ноември 2007

  Абе многу луге живеат од бесплатен хостинг погледни го гоогле секоја услуга е безплатна или јаху
   
 24. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  ????????
   
 25. Noe

  Noe
  Intern

  106
  2
  23 ноември 2007
  неможеш да споредуваш yahoo i google со бесплатен хостинг мешаш баби и жаби
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...