Бесплатен Линукс

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Еве еден сајт каде што можете да нарачате Линукс 100% бесплатно

Платена е и пошатарината, се е бесплатно.

KUBUNTU:
https://shipit.kubuntu.org

UBUNTU:
https://shipit.ubuntu.com/

EDUBUNTU:
https://shipit.edubuntu.org/

Се е бесплатно, еден другар нарача и му стигна за скоро една недела.

Пробајте.
 

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
за толку немам порачувано, оној основниот пакет со 3 или 6 цд-а доага за недела дена
 
D

DimitarMK

Гостин
ја си имам 2 такви, ми се изгреебаа и порачав едно пред 1 месец и не стигна :(
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
ShipIt is currently closed

We'll be back in a few days, shipping Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon) CDs.

3 CDs requested on 2007-08-16. 3 CDs were approved and sent to the shipping company on 2007-08-20. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.

Ова го пишува како статус дали се пратени или не. Веќе колку што можам 6 недела како се пратени.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
јас нарачав Kubuntu и ми стигна денеска, чекав некаде 4-5 недели, али... ууфф како е заштитено :p
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
4 CDs requested on 2008-01-22. 4 CDs were approved and sent to the shipping company 10 hours ago. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.:) Gi imav naracano negdeka...24 ovoj mesec ama pokraj toa so imam Athlon 64 si naracav 32bit verzija:)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
однадвор е хартија, но внатре ја има онаа кеса, со тие балончиња, што пуцаат (заборавив како се вика) така да ковертот е прилично "дебел" :D:D
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Пред 2-3 недели и јас порачав трите: KUBUNTU, UBUNTU и EDUBUNTU и еве денес конечно пристигнаа. :bravo:

23022008192vq9.jpg


Значи, дефинитивно стигаат, само треба да бидете стрпливи. ;)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
jas si naracuvam so godini
site verzii gi imam od prd 4 godini pa do dendenes
najveke sto sum cekal e 1 mesec
i mi se imase desavano vo posta da me vikaat bidejki imav poracano 10 cda tie sakaa da potpisam i da im dadam pola jas ne se soglasiv i moraa da ja vrakaat pratkata
im prativ mail na odgovornite i od togas vo cenata stavat nekoja vrednost 1 cent taka da mora od postata da mi gi donesat :d
a najdbrzo sto mi stignale se 5 dena
i da gi ima samo od *ubunty distribucijata drugo imas minori i mozes da si go simnes
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Пред 2-3 недели и јас порачав трите: KUBUNTU, UBUNTU и EDUBUNTU и еве денес конечно пристигнаа. :bravo:

23022008192vq9.jpg


Значи, дефинитивно стигаат, само треба да бидете стрпливи. ;)

Abe druze si mozel barem telefonoskiot broj na pratkata da go skries:bye1:
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,686
343
jas sum poracal dva pati i dvata pati stignale(prviot pat za 2 nedeli vtoriot za edna). Drugar mi porava 5 ubuntu 5 kubuntu i nikoj nisto ne mu rekol od posta.
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
јас имам до сега порачано и ми имаат стигнато само сакам да прашам
дали ако порачам Ubuntu,Kubuntu и Edubuntu наеднаш нешто да не ми дојди поштарина
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Пред 2-3 недели и јас порачав трите: KUBUNTU, UBUNTU и EDUBUNTU и еве пред некој ден конечно пристигнаа и не се наплаќа ама баш ништо. :bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
870,754
Членови
30,378
Најнов член
Dropshipling
На врв Дно