• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бесплатен Интернет

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,803
79
Eve pred malku doznav deka od 08.12.2007 do 19.01.2008 Vladata na Republika Makedonija im dodeluva bespalaten Dial up internet na site korisnici od Makedonija.Imeno site onie koi koristat dial up internet mozat besplatno da se povrzat na internet preku besplatniot telefonski broj 055 858 858 so username vladanamk i password ostvaruvame . Good Luck:bravo:
 

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Eve pred malku doznav deka od 08.12.2007 do 19.01.2008 Vladata na Republika Makedonija im dodeluva bespalaten Dial up internet na site korisnici od Makedonija.Imeno site onie koi koristat dial up internet mozat besplatno da se povrzat na internet preku besplatniot telefonski broj 055 858 858 so username vladanamk i password ostvaruvame . Good Luck:bravo:
Еве и јас баш пред малце така листајќи го денешниот весник во дневник или време незнам точно во кој беше го здогледав тоа.
Оваа влада некако најмногу се истакна во областа на компјутерите и интернетот. :bravo:
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Дали само пристапот е бесплатен или се комплет т.е. и телефонскиот сообраќај, бидејќи колку што имам слушнато во претходните вакви потези на владата, телефонскиот сообраќај бил наплаќан од страна на МТ.
Во секој случај за пофалба е
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,803
79
Ne se sekiraj se e bespaltno i impulsot i internetot isto kako i minatata godina.Samo connect so malce sreka i surfaj(mislam ne e za surfanje ali za msn i mirc ke zavrsi rabota)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ne se sekiraj se e bespaltno i impulsot i internetot isto kako i minatata godina.Samo connect so malce sreka i surfaj(mislam ne e za surfanje ali za msn i mirc ke zavrsi rabota)
Точно! Сурфање на ова чудо не е можно. Google го отвата за отприлика 1 мин. а комоли други страни. Треба да се измачиш да се конектираш, а плус се дисконектира на секои 30мин. Но сепак бесплатно е бесплатно. Колку пари толку музика.
 

vuki

Intern
23 септември 2007
17
0
Дали само пристапот е бесплатен или се комплет т.е. и телефонскиот сообраќај, бидејќи колку што имам слушнато во претходните вакви потези на владата, телефонскиот сообраќај бил наплаќан од страна на МТ.
Во секој случај за пофалба е
Уживај, ништо не се плаќа!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,803
79
pa koga ja pravis konekcijata se pisuvaat i potoa ke odberes remember username i password i ke ti gi pamti
 

mount_doom

Баниран/a
4 јануари 2008
12
0
Јас го користам не е толку лош...Ако сакаш да даунлоадираш некои програми поголеми од 1мб - forget it !:))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно