• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Бесплатен domain

Sara94

Intern
15 март 2017
10
2
Ве молам помогнете ми, направив сајт на WIX ама сакам да може да се пребарува и на гугл а треба да додадам домен како да го направам тоа ми треба помош до утре, би ви била благодарна.
 

l1d0v1c

Practice makes perfect
10 март 2011
677
1,431
Тоа што го бараш е невозможно со "бесплатната" верзија на Wix. За да прикачиш домен мораш да имаш некој од premium плановите. Бесплатната верзија се користи само како тест верзија и не ти дозволува апсолутно ништо. Нит конекција со Google Analytics, нит па ќе успееш да те "пребаруваат" на гугл.

По ова што го имаш пишано до сега, очигледно послабо ти оди сево ова и мој совет е да не се впушташ во ништо понатаму, бар додека не си најмиш некој кој ќе може да ти среди се што ти треба за ти да имаш функционален, и се надевам профитабилен сајт во иднина. Дефинитивно сум сигурен тоа нема да се случи утре.

Чисто информативно, Wix е една од најбаналните платформи, тотално некорисна и воопшто не е бесплатна и евтина. Серверите им се ужас и да не продолжувам понатаму. Најдобронамерен совет, побарај си помош од некое постручно лице и менувај платформа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно