• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Бесплатен C/C++ compiler за Windows

  • Ја почнал/а темата
  • #1

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
Ај некој ако знае нека каже некој добар, бесплатен C/C++ compiler за на Windows, ама да не е Dev-C++ (DevCpp) зошто имам VIsta и не работи ко што треба а ме мрзи да го подесувам!!! Така да ако ви текнува на некој друг што сте го користеле и бил солиден пишете!!!
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Visual C++ 2008 Express Edition
според мене е најкористен.
 

elena_vol4ica

Intern
24 април 2008
21
0
Ne ti treba nikakov da download-irash..Ne znam kolku ste zapoznaeni, i windows ima neshto kako gcc - a toa e cl.exe. Probajte go i vidite dali raboti.
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
можеш и да си го извадиш MingW. задачата ја пишуваш во некој текст едитор и потоа ја компајлираш и извршуваш преку cmd. имаше на интернет упатство како се конфигурира компајлерот
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
можеш и да си го извадиш MingW. задачата ја пишуваш во некој текст едитор и потоа ја компајлираш и извршуваш преку cmd. имаше на интернет упатство како се конфигурира компајлерот
MINGW brat najbolji ti e....mrzam dodatoci so editori koi praat ludi greski i se cudis od kade pa sega ova :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,038
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно