1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Бесконтактно плаќање преку телефон

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 19 Септември 2018.

1. it_boy

it_boy
    Gaining Experience

130
    142
    9 Јули 2018
    Машко
    Им пишав мејл на НЛБ,да ја средат нлб пеј да работи на андроид 10 бидејќи крашнува а ми треба апликацијата сеуште не добив никаков одговор

2. Avid

Avid
    Unbeatable

3,593
    5,214
    21 Јануари 2009
    А е па чим си им кажал дека ти треба, ќе ја средат ондак.

На boro1, JasSum, stevo15 и уште 11 други им се допаѓа ова.
  3. it_boy

it_boy
    Gaining Experience

130
    142
    9 Јули 2018
    Машко
    специјално за мене уште утре

4. Balanar

Balanar
    Practice makes perfect

1,075
    1,152
    6 Декември 2016
    Машко
    Хахахахахха каков трол си ти, цариште

olikomerc, Oktar и на despotovikj им се допаѓа ова.
  5. spiritfly

spiritfly
    Gaining Experience

61
    79
    19 Август 2011
    Епа ај ако не сите да си ќутиме и да си кукаме дека не ги бива. Нормално дека ќе им пишеш за услуга која треба да работи, а не работи. Да пишуваа сите за се и сешто работите ќе беа барем за 20% подобри од што се.

На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Avid

Avid
    Unbeatable

3,593
    5,214
    21 Јануари 2009
    Дечко тоа е се супер, треба да се делува, треба да се досаѓа за да сфатат сериозно и да средат. Но јас сакав да кажам дека е малку излишно да се нагласи „ми треба“, освен што е излишно создава и мал ефект на „од критична важност“. Фала богу дека ти треба коа пријавуваш дека нешто не работи.

На spiritfly му/ѝ се допаѓа ова.
  7. spiritfly

spiritfly
    Gaining Experience

61
    79
    19 Август 2011
    Така е, се разбираме. Но, не сите се родени "дебагери", така да подобро да им се даде до знаење на било каков начин отколку воопшто да не се реагира.

8. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,016
    1,140
    11 Март 2011
    mPay од НЛБ колку што успеав да видам ја има само за Андроид. Дали некоj успешно поврзал Visa од НЛБ со некој eWallet за бесконтактно плаќање на iPhone? Благодарам

Сподели

Вчитување...