• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

BeQuiet gaming PC

  • Ја почнал/а темата
  • #1

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
465
359
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
i3-9100f под гаранција (не можам да ја најдам)
асус prime h310m-r r 2.0 матична нова од сетек!! со гаранција
2x4GB DDR4 RAM teamgroup 2100mhzкористени 2-3 месеци и стојат во фиока. загубена гаранција. може со доплата од 2000мкд 2x8kingston savage ram 2666mhz cl13 (без гаранција) во моментов работат на 3200mhz cl13 na crosshair VII maticna
графичка АSUS rx470 ME со нови вентилатори (едниот малку крцкаше, затоа ги сменав)
480ГБ кингстон ССД ново со гаранција
500ГБ хард диск
be quiet! куќиште ново со гаранција!
be quiet! dark rock ладњак за процесорот нов со гаранција
be quiet! 450W напојување ново со гаранција
2 bе quiet! 140mm вентилатори
2 fan splitters spire
продолжен бел кабел 8пин за графичка
aктивиран windows10 pro
гратис механичка тастатура coolermaster
цена 28000
Мислењето е автоматски споено:

Eve i fotki
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #2

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
465
359
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
bump! zaboraviv da napomenam deka ima i ekstenzija za 24pin, no zaboraviv da ja namestam vo kukjisteto, i go spakuvav. 24pin extenderot vo momentov se naogja na mojot PC i ke go stavam vo kukjisteto
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
465
359
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
bump! po povod praznikot 02.02 spoen so praznikot 03.03 cenata e 27000
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,037
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно