• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено BeQuiet! configuracija

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
i5 6500T kupen od @gOJDO
матична МSI 270 PC Mate нова, купена на 1.03,2021 24 месеци гаранција
2x8kingston savage ram 2666mhz cl13 без гаранција, kingston даваат доживотна гаранција, до пред 2 дена работеше на 3200mhz cl13, направив апгрејд на 2х16 затоа оди во конфигурација
графичка gigabyte 1060 g1 gaming 3гб
ssd NVME Samsung 970evo 500gb не сум сигурен дали има гаранција (работи перфектно, во моментов на мојот комп 99% здравје)
ssd NVME Netac 240gb, novo kupeno na 02.mart 2021 so garancija
be quiet! pure base 500 куќиште ново со гаранција до 13-10 2023
be quiet! shadow rock 3 ладњак за процесорот нов со гаранција до 13-10 2022
be quiet! B9 80+ напојување ново со гаранција до 13-10 2023
2 bе quiet! 140mm вентилатори
1 deepcool 120mm вентилатор

продолжен бел кабел за 8пин за графичка,
24pin за матична
4 4 pin за процесор
aктивиран windows10 pro
гратис механичка тастатура coolermaster
Мислењето е автоматски споено:цана: 35000
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #2

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
бумп! викенд цена 33000. може и на делови
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
bump! 32k
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
kluc
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,630
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно