1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка BenQ BL3200PT

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 19 ноември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  BenQ BL3200PT 32-Inch QHD AMVA Monitor Review - Tom's Hardware | Tom's Hardware
  BenQ BL3200PT Review - TFTCentral  Перфектни пиксели, нема заглавени ниту мртви(ова морам да го споменам бидејќи првиот примерок кој го добив имаше заглавени пиксели, после што беше вратен и ова е вториот примерок кој беше тестиран и испратен после тоа). Користен во домашни услови, непушачки дом. Целосно функционален без никаква мана. Нема никакви физички оштетувања или траги од користење. Се продава поради набавка на друг монитор. Гаранција му изминала пред еден месец, само што проверив. Беше купен од Нексио, одн. Амако.

  П.С.- Заборавив да напоменам дека ги чувам сите ситници што доаѓаат со него и оригиналната кутија.

  П.П.С. - Се добива со калибриран color профил, добиен со калибратор.
   
  Последна промена: 19 ноември 2019
  На stefan_off, shifty, Molec и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Може проценката да биде за комбо со оваа графичка
  PNY Quadro P2000 (Quad DP)

  Комплет убаво одат, 10 битен приказ подржуваат
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Горјан

  Горјан
  Gaining Experience

  81
  273
  7 ноември 2013
  Машко
  Web Developer
 4. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Ако може уште некоја проценка и ќе одат на продажба
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Оди на продажба за 20.000 денари.
   

Сподели

Вчитување...