1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

База на податоци

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од Sasuke, 28 Јули 2013.

 1. Sasuke

  Sasuke
  Intern

  4
  2
  28 Јули 2013
  Машко
  Ме интересира дали некој би можел да ми направи Дата на податоци пркеу cpanel за моја веб страна ?
   
  На Кристијан Про и stefan_v им се допаѓа ова.
 2. BrandNew

  BrandNew
  Gaining Experience

  143
  86
  25 Април 2012
  Машко

  Мислиш база на податоци? ххх

  Еве ти видео туториал на Англиски јазик:


  View: https://www.youtube.com/watch?v=iRwfOGU7qNs
   
 3. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  598
  3 Мај 2010
  Машко
  За послено оди преку MySQL Wizard, едноставно ставаш податоци и те води кон се што треба.
   
 4. Sasuke

  Sasuke
  Intern

  4
  2
  28 Јули 2013
  Машко
  се работи за фрее хостинг eu.pn
  иначе сакам за регистрирање на мојата страна(почетник сум,едноставна ми е страната сам си ја правев ни сум учел хтмл и друго ниту ништо едноставно се гледав преку w3schools.com)дали некако ќе може некој кој што знае преку TeamViewer 8 да ми среди ?
   
 5. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Дај ајде... теам вивер јас ќе ти средам во ПП дај прати ги
   
 6. Sasuke

  Sasuke
  Intern

  4
  2
  28 Јули 2013
  Машко
  ок сеа ќе ти пратам ИД и ПАСС
   
 7. Sasuke

  Sasuke
  Intern

  4
  2
  28 Јули 2013
  Машко
  Дечки за тие што се запознаети повеќе околу php и MySql дали има проблем со ова пошто Кристијан Про ова ми го правеше
   

  Прикачени датотеки:

 8. mariomako

  mariomako
  Гостин  постави линк каде е хостирано па ќе видиме дали има проблеми или не :)
   
 9. pLaToOn

  pLaToOn
  Gaining Experience

  227
  189
  24 Јануари 2012
  Машко
  Очигледно Кристијан Про е запознат со тоа што го бараш. Можеби немам право да фрчам, ама ти јавно бараш некој да го провери она што тој ти го поклонил наместо јавно да му заблагодариш и да се обидеш да научиш што тоа правел ... крајно неблагодарно. Јас поради тоа не би ти чепнал ништо повеќе без да го искешираш времето со екстра доплата за неблагодарноста.
   
  На Кристијан Про и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...