1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

База на податоци-Database

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од Ceco, 14 Април 2011.

 1. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  611
  166
  29 Септември 2010
  Прво извинете ако не е соодветно поставена темата..и ве замолувам модератори/админи да ја преместите, во случај да не е.

  Прашањето е дали има некој материал на интернет нешто повеке околу Database, како некој прирачник,книга и сл. Ми треба за проект за во школо.
  Фала ви однапред :)
  Едит: По можност на македонски да биде.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  база е широк поим....КОНКРЕТНО?
   
 3. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  611
  166
  29 Септември 2010
  Значи во школо изучуваме Ексел..со оглед на тоа најверојатно се мисли на некоја Ексел база.. не ми беше точно посочено и на мене, затоа дадено ни е на power point презентација да направиме за База на податоци.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 5. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  611
  166
  29 Септември 2010
  Всушност не ми треба баш практично како тоа се применува..повеке теоретски напишано да го има, ова веке го видов.
  Фала сепак
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Епа тоа од видеото тие всушност како се прават бази во ексел....изгледај го и истот пиши го :)
   
 7. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  611
  166
  29 Септември 2010
  Се снајдов, собрав податоци нешто напишав...утре уште ке ко направам посабајле..МРЗАВА неможам да ја тргнам :p Покрај Се Фала ти :)
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 9. Acika00mk

  Acika00mk
  Intern

  59
  5
  4 Мај 2010
  Иам ја нешо пишувано како проектна така нешто.. незнам дали ми е завршена.. ако ја најдам ќе те известам..
   
  1 person likes this.
 10. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  611
  166
  29 Септември 2010
  @Fatal1ty
  Фала ти за туториалов ќе го простуридам ;)

  @Acika00mk
  Во ред :)
   

Сподели

Вчитување...