Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

BAYC Tribute.Edition (Моја Трибјут колекција)

Gajche-X

Unbeatable
22 август 2014
3.120
5.475
Gulf Of Aden(Stargate Portal) via Скопје
Ако е некој заинтересиран,
ова е моја BAYC Tribute Edition колекција
на OpenSea Polygon Chain.

10008 NFTs генерирани со HashLips java скриптата.
Минт-нат со помош на модифицирани java скрипти од CodeStackr и thepeanutgalleryandco (гореспоменатите скрипти ги имате на github)

ERC721 Смарт Контрактот е deployed преку NFTPort(Многу фер "банда" девелопери/кодери/програмери/гикови од Естонија)
Имаа тест фаза, па влегов како тестер и добив 20 смарт контракти и лимит за минт на 30000 NFTs на OpenSea на Ethereum или Polygon chain бесплатно (Се плаќа само за верификација односно Sign In на смарт контрактот при креирање/минт на првиот токен/колекција.
(сега имаат подршка и за Solana)

Колекцијава е направена како Rework фром
скреч на оригиналниот BAYC со дозвола за fair use од нивните админи/модови преку Discord комуникација.
Нема дупликати со оригиналот, не се користени исти бои на atributes/traits со оригиналот со цел да се испочитува fair use и да не се крши licence на луѓе што веќе купиле оригинал.


Сите леери се нацртани/прецртани/преработени во Adobe Illustrator резолуција 1000px x 1000px (оригиналниот BAYC е цртан во Photoshop и има помала резолуција)

Проектов го правев чисто од забава (и од досада у карантин)
Минт-нат е Јануари 2022,
продадени 300 NFTs сега за сега по симболична цена од 0.0026 ETH(односно WETH) до 0.005 ETH(WETH)
(некои се продадени и за повисока сума)
147 owners/holders, повеќето луѓе купуваат по 2-3 или повеќе NFTs од мојава Трибјут колекција.

Сите леери можете да ги видите на дното од вебстраната на проектот.


Opensea

Вебстрана
Home | BAYC Tribute Edition

сите останати линкови се во линктри-то


НФТПорт

Се е изработено и одработено со буџет од 0$.


Nikolovski-ARTZines

Поздрав
unnamed%20-%202022-08-15T195619.503.jpeg unnamed%20-%202022-08-14T164003.439.jpeg unnamed%20-%202022-08-08T160430.495.jpeg 20220730_183316.gif LOGO_ICON_ZA_OPENSEA-i-Discord2%20(1).jpeg

Испратено од Redmi Note 7 преку IT.mk форум апликација
 

Атачменти

 • LOGO_ICON_ZA_OPENSEA-i-Discord2%20(1).jpeg
  LOGO_ICON_ZA_OPENSEA-i-Discord2%20(1).jpeg
  34,9 KB · Прегледи: 11
 • unnamed%20-%202022-08-05T222823.861.jpeg
  unnamed%20-%202022-08-05T222823.861.jpeg
  90,2 KB · Прегледи: 11
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.067
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно