Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Батерија за таблет Самсунг

Jomabomaja

Intern
17 февруари 2018
13
0
покажува саат на празна батерија пред да почне да се пуни. Дали тоа значи дека рокот на батеријата е истечен и не држи пунење затоа што не успева ни да се наполни и да го подигне системот? Укратко, дали е проблем до џекот за пунење или батеријата е скроз готова, у аут? 20230701_125358.jpg
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.609
1.345
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Најдобро однеси го во некоја мобилара да провератр што е точно проблемот. Јас имав пример проблем со еден таблет, исто не полнеше ама проблемот беше во џекот. Го сменаја и си работеше после
 

Jomabomaja

Intern
17 февруари 2018
13
0
Благодарам, само ме интересираше дали ова саатов на батеријата ( на сликата) е некој универзален симбол дека батеријата веќе нема капацитет да држи полнење
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.609
1.345
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Е тоа незнам, најдобро на гугл провери си ако не ти пише некој овде
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.000
Мислења
973.046
Членови
35.348
Огласи
2.935
Најнов член
MilaKalkova93
На врв Дно