1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Батерија за HP Envy 15-k086ng

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од krashot, 7 ноември 2019.

 1. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Здраво, се надевам дека ја погодив категоријата за темата.
  Ми треба батерија за наведениот лаптоп....

  HP Envy 15-k086ng VI04
  HSTNN-LB6I
  756743-001

  Некој да препорача од каде да земам или па можеби некој од вас има :)
  Фала
   
 2. мики ма бои

  мики ма бои
  Intern

  7
  3
  21 Јули 2017
  Машко
  Провери во ddstore.
  Имаат свашта таму ,и ако немаат прашај дали можат да ти нарачаат.
  Поздрав.
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Најдов во itrade, некој искуство со оваа онлајн продавница? Цената на батеријата е 1999.
  Фала
   
 4. мики ма бои

  мики ма бои
  Intern

  7
  3
  21 Јули 2017
  Машко
  Најпаметно е да одиш таму кај што им е Дирекцијата и да прашаш,за да бидеш сигурен дека се леџит итн итн. Така јас се двоумев во ддсторе ама бев кај нив и земав рам од кај нив . Ми рекоа дека немаа ама можеа да го нарачаат и да ми пишаа меил кога стигна да го подигнам.
  Не треба да ти кажувам ама пази се од ова.
  upload_2019-11-7_12-19-12.png
   

  Прикачени датотеки:

  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Ги видов тоа зато пишав дали некој има искуство, му пишав и на ДД, чекам одговор
   
  На мики ма бои му/ѝ се допаѓа ова.
 6. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  320
  452
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Јас земав од таму батерија за сони лаптоп. Супер си работи веке 2ра година.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 7. nikola_bb

  nikola_bb
  Intern

  251
  44
  14 Август 2009
  Jas zemav od tamo za toshiba 4 meseci odvaj izdrza...

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 8. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  391
  398
  15 Септември 2014
  bekrija
  нови им се со ќелии 1/2 од стварната вредност, исто како и цената. Добрите батерии се над 50 еур и во кина
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Лаптопот нема да се користи премногу... се надевам дека ќе потрае? Во Нексио ми кажаа слична цена значи истите се сегде...
   
 10. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  А зеде друга од друго место? Или сеуште си со таа
   
 11. dLt-Ed

  dLt-Ed
  Intern

  13
  10
  20 Јануари 2012
  Машко
  Позитивно искуство со iTrade, неколку пати за различни модели зимавме, не сме имале проблеми. Генерално усклужливи и брзи со испорака (истиот ден).
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Супер, и имаат 6 месеци гаранција. Ќе ја порачам сега па ќе пишам како е што е
   
 13. dLt-Ed

  dLt-Ed
  Intern

  13
  10
  20 Јануари 2012
  Машко
  Да, имаат и гаранција. До сега не сум користел, не знам искуство за тоа :)
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,650
  6,803
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мене кој и да ми побара батерија го праќам во itrade, тие што земале се задоволни, ниеден не се пожалил.
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Peceto

  Peceto
  Intern

  33
  17
  24 Јули 2012
  Машко
  Isto i jas. Do sega 4-5 baterii,ako ima maka baterijata odma ti ja menjaat ama do sega samo edna u start imase problem. Site sho sum gi zemal/prodal od kaj niv si teraat uste.
  072258866 mozes i na viber da im pisesh ke ti odgovorat

  Испратено од TA-1004 преку IT.mk форум апликација
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Фала, му пишав на чатот на веб страницата, порачав. Беа многу брзи, ја испратија уште од денес и утре ќе стигни батеријата. Па ќе видиме што ќе биде
   
 17. krashot

  krashot
  Intern

  88
  39
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Ми стигна батеријата, ја наполнав до 100% ама многу брзо ми ја испразни, во ред е тоа за прв пат?
   
 18. nikola_bb

  nikola_bb
  Intern

  251
  44
  14 Август 2009
  Пробај пак, мада не би требало...
   
 19. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  990
  527
  12 Април 2017
  Машко
  Па штом во Мексико ти кажале слична цена, оти не зема од таму?

  Испратено од SM-A405FN преку IT.mk форум апликација
   
 20. krema

  krema
  Professor

  9,276
  9,008
  24 Јуни 2009
  Машко
  Изгледа не си дочитал убаво. :)
   
 21. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  990
  527
  12 Април 2017
  Машко
  Ауто-корект, користам свајп кејборд.
   

Сподели

Вчитување...