1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Батерија за бежичен телефон

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од Sylvester, 14 Јуни 2012.

 1. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  430
  38
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Каде може да се најдат вакви батерии низ Скопје ? 3,6V - 600mAh
  [​IMG]


  И 3.6V 180mAh NiCad Cordless Phone Battery
  [​IMG]
   
 2. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  430
  38
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
 3. alokin

  alokin
  Intern

  188
  45
  30 Април 2009
  Машко
  Конкретно за панасоник, имаше еден сервис за панасоник карши стадионот на Металург во а.команда ( одма во тие зградите). На времето таму ми поправаа еден безичен тел панасоник, мислам дека и батерија од таму сменив... не сум сигурен дали сеуште постои
   
 4. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  818
  323
  28 oктомври 2007
  Poslusaj me sega.Na bitpazar koga odis od sudot sprema Avtokomanda na ona mesto koga vrtis desno od leva strana imas edna stambena zgrada a desno ti e ambulantata.Vo taa stambena zgrada koga ke vlezes na parkingot ke odis vo posledniot dukan od desna strana.Ima plavi resetki i tamu ke najdes vakov tip baterii.Covekot sto go drzi toj dukan e glaven zastapnik za Princo vo Makedonija od kade site pazargjii zimaat roba za na tezga po pazarite a trgovcite za vo dukan.Znaci toj e prva raka vo cel bitpazar i gi snabduva drugite.
   
  На Sylvester му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  222
  144
  5 Март 2008
  Машко
  Колку што може да се виде од сликите тоа се спакувани 3 стандардни ААА батерии. Купи 3 NiCad ААА батерии залепи му го конекторот и завршена работа.
  Нормално пред да купиш спореди ги со ААА батерија, дали се навистина исти по димензија.
   
 6. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  430
  38
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Дај ми линк од google maps ако можеш од точната локација, не го знам тој дел таму баш :)
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,293
  24,789
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  http://goo.gl/maps/ja7V
   
  На Audiofil му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  818
  323
  28 oктомври 2007
  Taa e zgradata.Zelenata strelka ja pokazuva prodavnicata.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  АБЕ ТИ ПИШУВА ВАРДАР МЕБЕЛ НА ЗГРАДАТА xD

  и да, тој љочката што продава принко има најевтини цдиња и двдја во скопјево (50 двд за 330 ден)
  продава и далечински управувачи, батерии какви не, исто ги носи и uCOM камерчињата, маусите и тастатурите во мкд. :)
   
  На Audiofil и Sylvester им се допаѓа ова.
 10. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  818
  323
  28 oктомври 2007
  Inaku uste pojak i pobogat trgovec od ovoj kaj Vardar Mebel koj zima po celi kontejneri od Kina i snabduva minimum 50 dukani vo Bitpazar e Tefo_Od sitkacite na cigari po ulicata sprema teatarot koga zavrsuvaat tezgite od leva strana vrtite levo i na 50 metri od desna strana posle dukanite imate sitkaci na krs mobilni telefoni koi gi prodavaat na polski masicki a vednas posle niv od desna strana imate edna pomala zgrada so kovano zelezo.Vo toj dukan imate pretezno bizuterii,kolicki za na pazar 50% poevtini od tezgagjiite bidejki od tamu gi zimaat i preprodavaat,igracki za deca i drugi raboti.Vo sekoj slucaj sto i da vi treba od tamu ke go kupite za najniska mozna cena bidejki e isto prva raka.
   
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,200
  11,233
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  За првата, Panasonic, имав купувано 2-3 од пазар и брзо цркнуваа. Купив од Логинг една со дупло или тројно амперчаса и гајле нема телефонот веќе пет години.
   

Сподели

Вчитување...