1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Батерии за Nikon coolpix l330

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од everest, 12 Септември 2015.

 1. everest

  everest
  Intern

  277
  27
  24 Март 2009
  Не знам какви батерии да земам, фотоапаратот дојде со алкални батерии Fujitsu plus AA 1.5v.
  Брзо ги потрошив, сакам да земам батерии на полнење, го имам следниов полнач Sanyo NC-MQN02E за Ni-MH и Ni-Cd,
  180-270mAx2/100-180mAx2.

  Што е најсоодветно да земам на пример овие со 2600 mAh
  http://www.anhoch.com/category/1023/baterii-i-polnachi-za-baterii#page/1/
   
  Последна промена: 12 Септември 2015
 2. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Земи Sanyo/Panasonic Eneloop oд nkon.nl.
   
  На DrMTR и everest им се допаѓа ова.
 3. everest

  everest
  Intern

  277
  27
  24 Март 2009
  Полесно ми е да ги земам од овде отколку да нарачувам. Sanyo eneloop gi ima vo TNT IT маркет, но не знам кои би биле најсоодветни во мојов случај. Пр. Sanyo eneloop HR-4UTG-4BP - Battery 4 x AAA NiMH 800 mAh . Овие дали се соодветни за фотоапарат??? https://tnt.net.mk/proizvodi.aspx?g=O
  Овие ми изгледаат ок.
  Sanyo eneloop HR-3UTGA-4BP, 1,2V,
  https://tnt.net.mk/proizvodi/Large/O-18279E.jpg
   
 4. everest

  everest
  Intern

  277
  27
  24 Март 2009
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,606
  2 Август 2012
  Машко
  Sanyo Eneloop
  Останатото е гола вода и џабе фрлени пари
   
  На everest му/ѝ се допаѓа ова.
 6. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Овие или овие, ако инсистираш од тука Иако се постар модел на Eneloop, на nkon.nl имаш 2-3 генерации понови (и со тоа подобри Eneloop).
   
  На everest му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Сaмo Panasonic Eneloop oд ru.nkon.nl . Јaс земaв тaкви oд тaму.
   
  На everest му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...