• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Батерии за лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Дали може проценка на овие 3 модели на батерии... Сите се некористени но кутија има само една.

1. HP Model Number: HSTNN-IB88 --- 10.8V - 47Wh, 4200mAh (x1 количина)
2. Toshiba Model Number: PA3817U-1BRS --- 10.8V - 47Wh, 4200mAh (x2 количина)
3. HP Replace CQ45 11.1V, 5200mAh (x1 количина)
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #4

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Заинтересиран сум за една тошиба :)
1.200 м? Ако ти требаат делови за Тошибата имам доста како цела матична, процесор, звучници, тачпад и слично, имам растурена.
Мислењето е автоматски споено:

Пасува ли некоја на hp 4520s ?
Според model number ми дава следново - Laptop Battery HSTNN-IB88 for HP ProBook 4510 4511S 4515 4710 4720
Мислењето е автоматски споено:

Мала допуна: Со бројот на моделот побарајте на google и ќе ви ги даде кои модели ги подржуваат батериите. Ако ви треба исто полначи за лаптопи или делови за истите и повеќе, ќе ви сликам и тоа имам, во меѓувреме ако најдам низ дома ќе сликам и батерии уште.

1. HP Model Number: HSTNN-IB88 --- 10.8V - 47Wh, 4200mAh (x1 количина)
2. HP Model Number: CQ45 11.1V, 5200mAh (x1 количина)
3. Toshiba Model Number: PA3817U-1BRS --- 10.8V - 47Wh, 4200mAh (x2 количина)
4. Asus Model Number: A32-F5 --- 11.1V - 58Wh, 4400mAh (x1 количина)
5. Lenovo Model Number: L13L4A01 14.4V --- 32Wh, 2200mAh (x1 количина)
6. Acer Model Number: GRAPE32 10.8V --- 47.5Wh, 4400mAh (x1 количина)

 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,446
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно