Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Base42: Од фалична гаража до местото за сите ИТ ентузијасти во Скопје

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.419
5.528
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
А кај ги паркираат колите сега?
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.517
5.796
Традиционално во Тафталуиџе е забрането да си влезеш со кола во двор или гаража. Замисли што се случува кога имаат и дечкиве евент…
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.419
5.528
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
И традиционално во Карпош да се пренамени гаражен во деловен простор. Ако не било хаклаб ќе било фотокопир или берберница
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
945
1.260
дечките не знаат да паркираат, па си отвориле гејминг катче во гаражата:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.493
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно