• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барање на копчиња за аркејд

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hemicharot

Intern
29 ноември 2017
71
27
Skopje, Macedonia
Абе луѓе барам онакви џојстици и копчиња како шо се на аркејдс :mario:, за еден самостоен проект ама никако да најдам во македонија, а не ми се чека 30 дена.. еве слика на шо мислам-

Ако некој вакво нешо нашол или знае кај има кажете ве молам ;)

фала однапред :)
 

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
710
1,305
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
За ова ако не ти се чека 30 дена, батали го проектот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,046
Мислења
860,887
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно