• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Барам хакери :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Не сум сигурен дали темава ќе ги наруши правилата на форумот ( се надевам не ).

Значи барам дечки кој се разбираат во хакнување на веб страници.
Е сега за не дојде до заблуда не барам со намера да направам на некого штета туку да пробаат да нападнат еден сајт на мој пријател па доколку има дупки во истиот да ми ги посочат кои се.
Поздрав и фала однапред :)

П.С. За анонимност може да ми пишете П.П.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Тоа што бараш не ги нарушува правилата на форумот...

Всушност тоа што го бараш се нарекува пенетрациски тест за кој не е толку едноставно да се направи и за без пари...така да можеби некој доброволец ќе се јави како за без пари да ти тестира сигурност на твојот сајт (на твојот пријател).

А цената за таква анализа и тестирање на мрежа/системи е скапо... (1000 евра мин.)

Не пробувам да те обесхрабрувам во потрагата...укажувам за понеупатените.

Со среќа :bravo:
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,294
16,671
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
за 500 евра ќе ти најдам чоек (сертифициран Linux и CISCO Engineer)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Kako sto ti kazaa i drugite za bez pari takov covek nema da najdes:)
Ke najdese dokolku se rabotese za napad na nekoja od vodeckite svetski kompanii....a vaka nema:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Финтата ми беше некој почетник кој сака и самиот да си го тестира занењето :) инаку знам дека таквите услуги се екстрамно скапи :)
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Што хакери ке бевете вие малееее, само за пари цццц...каде ви е авантуристичкиот дух...помогнете на човекот и уживајте во магијата на хакирањето..Доста више со тие црни пари..А инаку да се слагам со LiquidWorm тоа е еден вид на пен тест инаку прав пен тест трае скоро месец а се однесува на цела една компјутерска мрежа. А ако сакаш само тест за web страна тогаш симни си го од net Accunetix тоа е број еден алатка за тестирање на web page кој е во твоја сопственост а и не мора да биде :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
kavadar4e.com :)
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
А лоооо, бацко и јас сум од Кавадарци зашо да ти ја хакнам сеа.:D Ц, ц, ц, кавадаречка работа значи...

P.S. Абер немам како оди хакувањето со html страни, да ви беше php или asp да провериме дали имаш некои глупи грешки во сајтот.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ако ставам интернет овие дена може да го проверам .. да си проширам моите h4x0r l33t skilZ
 

ac1d

Intern
24 септември 2008
410
14
Fakticki baras dobri WebDesigneri bidejki ako znaes kako nesto se pravi togas ke znaes i ke go da go unistis :) btw spiderman e vo pravo testiraj go so akunetix dobro e sto za sekoja mozna greska dali e seriozna ili ne ili pak dali e samo izvestuvanje nemora da e i greska toj te informira i ti kazuva kako da ja sredis taka da za obicni sajtovi kako toj na drugar dovolno e ova :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хмм не му требаат веб дизајнери,тоа нема врска со хакирање,му требаат веб програмери :)
 

Egz0rtus_X

Intern
26 јуни 2008
35
1
Ако ставам интернет овие дена може да го проверам .. да си проширам моите h4x0r l33t skilZ
Хехеххех..:D

@LiquidWorm:
1000 EUR e смешна цена за пентест, фирмите кои прават пентестинг си го плаќаат минимум 2-3000 EUR, а инаку пентестот не мора да значи дека е ограничен на време, како и да овозможува закрпување на безбедносните слабости кои се пронајдени - за тоа си се доплаќа. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно